W dniach od 30 kwietnia  do 3 maja tego roku limanowski chór chłopięcy uczestniczył w VII Krajowym Kongresie Polskiej Federacji  Pueri  Cantores na Jasnej Górze.

 

Po uroczystej inauguracji poprowadzonej przez red. Jana Pospieszalskiego wszystkie chóry udały się Alejami NMP do kaplicy Cudownego Obrazu, aby podziękować za 20 lat istnienia Polskiej Federacji. Przed Apelem Jasnogórskim prawie 500 młodych śpiewaków wykonało skomponowaną specjalnie na tę okazję  8-głosową Litanię do  NMP. Apel poprowadził Prezydent Federacji, wykładowca KUL,  ks. Piotr Paćkowski . W drugim dniu chóry Polskiej Federacji brały udział w inauguracji XXII Międzynarodowego  Festiwalu Gaude Mater wykonując przejmujący tryptyk Wojciecha Kilara: Bogurodzica, Angelus i Exodus. Ten koncert był hołdem złożonym światowej sławy kompozytorowi w 80-lecie urodzin.

W następnym dniu podczas prób odwiedził zespoły ordynariusz metropolita częstochowski ks. abp. Wacław Depo. Popołudniu, w obecności biskupa seniora abpa Stanisława Nowaka, chóry wykonały  Nieszpory skomponowane przez prof. Stefana Stuligrosza. Był to jego dar na jubileusz  federacji. Schorowany kompozytor nie mógł być obecny, jednak telefonicznie wysłuchał fragmentu Nieszporów. Wzruszył się faktem, że 500 dzieci modliło się w jego intencji.

Uwieńczeniem  kongresu była uroczysta suma na szczycie Jasnej Góry 3 maja w obecności Episkopatu Polski, przedstawicieli Rodzin Katyńskich i rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Przed mszą nastąpiło poświęcenie Epitafium Smoleńskiego. Wszystkie chóry już od godziny 9-tej  witały przybywających pielgrzymów.  Msza św.  została zakończona żywiołowym Alleluja Haendla na 5 głosów w wersji oryginalnej.

Tekst: Halina Dyczek - dyrygent chóru

 

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2021

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony