logo chorDzięki staraniom Proboszcza parafii, ks. Wiesława Piotrowskiego, opiekuna chóru, ks. Piotra Witowskiego, ówczesnego prezesa chóru – Kazimierza Zelka i obecnego prezesa – Kazimierza Duplaka od sierpnia 2010 r. liczba chórzystów zwiększyła się z 14 do 27 osób, a funkcję dyrygenta objęła Teresa Staśko, dyplomowana nauczycielka klasy teorii Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Limanowej. Od tego też roku chórowi akompaniuje na organach Edyta Lachor-Mitkowska, z-ca dyrektora szkoły muzycznej w Limanowej i dyplomowana nauczycielka klasy fortepianu. Z inicjatywy chóru w 2013 r. Józef Mól w porozumieniu z Proboszczem ks. Wiesławem Piotrowskim, rozpoczął starania o rejestrację stowarzyszenia jako organizacji pożytku publicznego, które zakończyły się powodzeniem. Zarząd Stowarzyszenia to: Prezes - Kazimierz Duplak, Wiceprezes - Ryszard Grosicki, Sekretarz i skarbnik - Antoni Kędroń.

1

Parafialny Chór Męski w Limanowej, jeden z najstarszych chórów diecezji tarnowskiej, kontynuuje piękną tradycję uświetniania uroczystości religijnych, patriotycznych i okolicznościowych w mieście, jego okolicach i całym kraju. W ostatnim okresie działalności chór występował w parafiach: Limanowa-Sowliny, Łososina Dolna, Mordarka, Siekierczyna, Słopnice Dolne, Stara Wieś. W lipcu 2014 r. Chór Męski uświetnił modlitwę o kanonizację Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Sanktuarium w Zabawie. W grudniu tamtego roku chór śpiewał w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach podczas Mszy Świętej transmitowanej przez TVP 1. 

historia4

 

Na początku maja 2015 r. chór brał udział w V Festiwalu Chórów Męskich Krakowska Wiosna.

 

festiwa

W ramach obchodów 90-lecia działalności, Chór Męski realizuje projekt „Muzyka chóralna szansą na integrację pokoleń”, współfinansowany przez Parafię Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Urząd Miasta w Limanowej i Województwo Małopolskie. Głównym celem projektu jest popularyzacja muzyki chóralnej, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji, pielęgnowanie polskości i integracja pokoleń. Pomimo zróżnicowanego wieku chórzystów w chórze panuje bardzo dobra i przyjacielska atmosfera. Młodzież korzysta z doświadczenia starszych, a tym udziela się z kolei entuzjazm młodości. Chórzyści chętnie biorą udział w próbach i spotkaniach oraz wyjazdach integracyjnych, bo lubią śpiew i jak sami mówią, miło spędzają czas i nie odczuwają ponoszonego wysiłku.

Wspólna pasja i zamiłowanie do śpiewu, które łączą wszystkich chórzystów oraz dyrygentkę pozwalają mieć nadzieję, że Parafialny Chór Męski w Limanowej zapisze jeszcze wiele pięknych kart w historii naszego miasta i środowiska.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 393 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2021

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony