Ogłoszenia duszpasterskie – 15.10.2017 r.
XXVIII Niedziela Zwykła


1.    W minionym tygodniu została zamontowana, po renowacji, zabytkowa ambona z 1923 r. Wykonana praca została odebrana przez komisję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Rozpoczęły się także prace przy instalowaniu kaloryferów, które wcześniej zostały poddane odkamienianiu, oczyszczeniu oraz malowaniu.

2.    Dziękujemy ofiarodawcom, którzy w minioną niedzielę złożyli datki na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Zebraliśmy 5436 zł. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich osób za złożone tydzień temu ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace renowacyjne w naszej świątyni. Dziękujemy również za ofiary złożone do skarbony, a także w kancelarii parafialnej: małżeństwom obchodzącym: 50. rocznicę ślubu za 500 i 300 zł, 30. rocznicę ślubu za 500 zł; rodzinom: ze Starej Wsi za 1000 i 500 zł, z ul. Mordarskiej za 500 zł, z bloku nr 14 przy ul. Moniuszki za 500 zł, z ul. Jana Pawła II za 300 zł, z bloku nr 1 przy ul. Zygmunta Augusta za 300 zł, z bloku nr 3 przy ul. Jana Pawła II za 200 zł, z bloku nr 7 przy ul. Jana Pawła II za 200 zł, z bloku nr 63 przy ul. Piłsudskiego za 200 zł, z ul. Lipowej za 200 zł, z ul. Armińskiego za 100 zł, ze Starej Wsi za 100 zł oraz z ul. Targowej za 50 Euro, a także paniom: z ul. Kościuszki za 1500 zł, z ul. Piłsudskiego za 1000 zł, z ul. Kochanowskiego za 200 zł, z Lipowego za 200 zł, z bloku nr 3 przy ul. Zygmunta Augusta za 200 zł, z ul. Harcerskiej za 150 zł oraz z ul. Kochanowskiego za 100 zł.

3.    Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej Bazylice w dni powszednie o godz. 17.30 i w niedziele o godz. 15.30 oraz 18.30. W najbliższym tygodniu o poprowadzenie rozważań i modlitwy prosimy: w poniedziałek nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, we wtorek młodzież z Ruchu Czystych Serc, w środę uczniów klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 1, w czwartek uczniów klas piątych i szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 1, w piątek chłopców z Liturgicznej Służby Ołtarza, a w sobotę dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zachęcamy, aby osoby, które nie mogą przyjść na nabożeństwo różańcowe do kościoła, odmawiały różaniec w domu, indywidualnie lub we wspólnotach rodzinnych czy też sąsiedzkich.

4.    W najbliższą środę przypada 34. rocznica śmierci długoletniego proboszcza naszej parafii Księdza Ludwika Kowalskiego. Wyrażając wdzięczność za jego posługę, polecajmy jego duszę miłosiernemu Bogu.

5.    18 października przypada Dzień Służby Zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich troszczących się o nasze zdrowie i zabiegających o jego przywrócenie, gdy jesteśmy chorzy.

6.    W czwartek, w dzień męczeńskiej śmierci Księdza Jerzego Popiełuszki, o godz. 18.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta o jego kanonizację.

7.    Za tydzień, w niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Zbierane w tym dniu ofiary będą przeznaczone na cele misyjne. Po Mszach Świętych o godz. 10.30 i 12.00 odbędzie się kiermasz misyjny, przygotowany przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

8.    Kartki z wypominkami osób bliskich, zmarłych można składać w kancelarii parafialnej. Przy wypominkach rocznych można zaznaczyć godzinę Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane imiona i nazwiska zmarłych.

9.    Uprzejmie prosimy o dokonanie wyboru zgłoszonych kandydatów na członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kartki z nazwiskami kandydatów znajdują się przy wyjściach z kościoła. Osoby dorosłe prosimy o wskazanie dwóch osób przez wpisanie obok ich nazwisk znaku x.

10.    Telewizja Kraków przygotowała film o naszym Sanktuarium, który został nakręcony podczas wrześniowego odpustu. Emisja filmu nastąpi na kanale Telewizji Kraków w ramach cyklu „Parafia z sercem”: w czwartek o godz. 19.25, w sobotę o godz. 19.10 oraz w przyszły poniedziałek o godz. 17.35.

11.    W dalszym ciągu istnieje możliwość zapisywania się do udziału w rekolekcjach „Nowe życie”, które będą odbywały się w naszej parafii od 27 do 29 października.

12.    Zachęcamy do systematycznego czytelnictwa prasy katolickiej, a także Katechizmu Kościoła Katolickiego i Pisma Świętego.


W Ewangelii słyszeliśmy przypowieść Jezusa o Królestwie niebieskim, podobnym do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Z przypowieści wiemy, że nie wszyscy odpowiedzieli na zaproszenie króla. My dziś przyjęliśmy zaproszenie króla – Boga na Jego ucztę. Skorzystajmy z tego zaproszenia także za tydzień i postarajmy się w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Przyjmijmy też zaproszenie do udziału we Mszy Świętej w ciągu tygodnia, a także do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych. Otwórzmy się także na Boże błogosławieństwo.

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 21

MD20s

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2017

kalendarz2017 s

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony