Ogłoszenia duszpasterskie – 18.02.2018 r.

I niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie osoby przebywające na feriach zimowych. Życzymy nabrania sił fizycznych, a także duchowych i zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko w niedzielę lecz także w dni powszednie.

 

 1. Dziękujemy za złożone w Środę Popielcową ofiary na tacę, które będą przeznaczone na cele charytatywne w diecezji i w naszej parafii. Pamiętajmy o wielkopostnej jałmużnie i modlitwie.

 

 1. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary na prace renowacyjne w naszej parafialnej świątyni składamy: narzeczonym za 500 zł; rodzinom: z ul. Szymanowskiego za 2000 zł, z ul. Marszałkowicza za 1000 zł, ze Starej Wsi za 400 zł, z Lipowego za 300 zł, z ul. Grunwaldzkiej za 200 zł, z Lipowego za 200 zł, z ul. Armińskiego za 100 zł; paniom: z ul. Kościuszki za 500 zł, z ul. Mickiewicza za 300 zł i z ul. Reja za 200 zł oraz panu z ul. Grunwaldzkiej za 200 zł. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła, a także za złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z oświetleniem i ogrzewaniem Bazyliki.

 

 1. W naszej wspólnocie witamy diakona Mateusza Kica, który rozpoczyna wielkopostną praktykę duszpasterską w naszej parafii. Diakon Mateusz pochodzi z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowie, jest alumnem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich. Otoczmy go naszą życzliwością i pamięcią modlitewną.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych w naszej Bazylice. W piątki na drogę krzyżową na godz. 16.00 zapraszamy dzieci, a na godz. 19.00 – młodzież. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych jest odprawiane w piątki po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 11.00 oraz o godz. 17.15. Zapraszamy również do udziału w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 15.15 i 18.00, a także w nabożeństwie Drogi Matki Boskiej Bolesnej w soboty po Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz w niedziele po Mszy Świętej o godz. 16.00. Za pobożny udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W piątek, 23 lutego, przypada 104. rocznica urodzin śp. Biskupa Piotra Bednarczyka. Już dziś zachęcamy do modlitewnej pamięci za naszego rodaka i wielkiego czciciela Pani Limanowskiej.

 

 1. W piątek o godz. 15.00 w Bazylice odbędzie się spotkanie członków kół koronkowych.

 

 1. Za tydzień z racji drugiej niedzieli Wielkiego Postu, przed naszą Bazyliką, jak co roku, odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz misyjny zwany „Ad Gentes”.

 

 1. O godz. 10.00, w przyszłą, ostatnią niedzielę lutego, w Domu Pielgrzyma rozpocznie się dzień skupienia dla narzeczonych. W marcu, dzień skupienia odbędzie się, wyjątkowo w drugą niedzielę, tj. 11 marca.

 

 1. Po Mszy Świętej o godz. 16.00, za tydzień w niedzielę, zapraszamy na koncert pasyjny: „Siedem słów Jezusa na krzyżu”. Na program koncertu składa się medytacja księdza Grzegorza Strzelczyka w wykonaniu aktora Jerzego Zelnika oraz Oratorium Jesepha Haydna „Siedem ostatnich Chrystusa na krzyżu” w wykonaniu muzyków orkiestry Baltic Neopolis Ensemble ze Szczecina.

 

 1. W zakrystii można odebrać dwumiesięcznik „Miłujcie się” oraz nabywać paschaliki i baranki wielkanocne.

 

Jezus był kuszony przez diabła. Również nam grozi niebezpieczeństwo podobnych pokus. Niech słowa Chrystusa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” pomagają nam w odrzucaniu pokus wszelkich do złego i wybierania ewangelicznych wartości. Niech wspiera nas w tym błogosławieństwo Boga wszechmogącego.

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 22

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2018

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony