Ogłoszenia duszpasterskie – 10.01.2021 r.

Święto Chrztu Pańskiego

 

 

  1. Przeżywana dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego jest okazją do przypomnienia sobie przyrzeczeń chrzcielnych. Zachęcamy wszystkich do zachowywania tych zobowiązań w ciągu całego roku. Niech nasza postawa życia chrześcijańskiego będzie wzorem dla innych, zwłaszcza tych, którzy przeżywają kryzys w wierze i nie uczestniczą regularnie w życiu Kościoła. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra szaty liturgiczne będą w kolorze zielonym. Podczas liturgii modlitwy i pieśni będą z okresu zwykłego w ciągu roku. Z racji na tradycję w naszym kraju, śpiew kolęd możliwy jest poza liturgią do 2 lutego.

 

  1. Ksiądz Prałat Józef Poręba dziękuje wszystkim za modlitwę w jego intencji. Obecnie jest już w swoim mieszkaniu. W miarę sił będzie przychodził do kościoła na Msze Święte. Otoczmy go w dalszym ciągu naszą modlitwą. 

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na organy i prace renowacyjne w Bazylice:  małżeństwom obchodzącym: 50. rocznicę ślubu za 500 zł, 40. rocznicę ślubu za 500 zł; rodzinom: z ul. Sikorskiego za 1000 zł, z Osiedla Dutkówka w Starej Wsi za 500 zł, z ul. Romera za 500 zł, z ul. Tabora za 400 zł, z ul. Kochanowskiego za 300 zł oraz z Kaniny za 300 zł i z Londynu za 900 zł, a także paniom: ze Sowlin za 1000 zł, ze Starej Wsi za 1000 zł, z bloku nr 2 przy ul. Zielonej za 200 zł oraz panom z ul. Żuławskiego za 500 zł i ze Starej Wsi za 200 zł.

 

  1. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Charbela.

 

  1. 15 stycznia, w piątek, Wspólnota Nieustającego Różańca Świętego podejmie całodobową modlitwę różańcową w intencji Kościoła, Ojczyzny i naszej parafii. 

 

  1. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na ogrzewanie i oświetlenie naszej świątyni parafialnej.

 

  1. Na prośbę wielu parafian apelujemy, aby nie palić w piecach śmieci i elementów plastikowych.

 

  1. Prosimy o potwierdzenie w kancelarii parafialnej zarezerwowanych w ubiegłym roku terminów zawierania ślubów w naszej Bazylice.

 

  1. U ministrantów można nabyć gazety katolickie dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Małym dzieciom proponujemy miesięcznik „Mały promyczek” z kolorowankami i wycinankami, a starszym dzieciom – miesięcznik „Promyczek dobra” z opowiadaniem i grą planszową. Do tygodnika „Gość niedzielny” został dołączony dodatek z okazji trwającego roku Świętego Józefa. Zachęcamy również do nabycia kalendarzy parafialnych na 2021 rok.

 

 

Wszystkim Wam, Drodzy Parafianie, życzymy miłego wypoczynku. Znajdźmy czas na refleksję związaną z realizacją w codziennym życiu zobowiązań chrzcielnych. Niech Pan Bóg nam w tym błogosławi.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 255 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2021

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony