Ogłoszenia duszpasterskie – 17.06.2018 r.

XI Niedziela Zwykła

 

 

  1. Wyrazy wdzięczności kierujemy za złożone w minionym tygodniu ofiary na trwające prace renowacyjne w naszej Bazylice: małżeństwu obchodzącemu 45. rocznicę ślubu za 1000 zł, narzeczonym za 500 i 200 zł; rodzinom: ze Starej Wsi za 1000 zł, z ul. Piłsudskiego za 500 zł, z ul. Józefa Marka za 500 zł, z bloku nr 4 przy ul. Zygmunta Augusta za 200 zł; paniom: z ul. Sikorskiego za 500 zł oraz z Łodzi za 200 zł, a także panu z ul. Gawrona za 500 zł. Dziękujemy również za składane ofiary do skarbony, które będą przeznaczone na ten sam cel.

 

  1. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

 

  1. Egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej i klas drugich Gimnazjum w Starej Wsi Woli rozpocznie się we wtorek, w budynku szkoły, o godz. 15.00.

 

  1. W środę, po wieczornej Eucharystii, zapraszamy na spotkanie Rycerzy Kolumba.

 

  1. Zachęcamy dzieci, młodzież oraz nauczycieli, aby z racji zakończenia roku szkolnego przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. Okazja ku temu będzie w czwartek od godz. 16.00 oraz codziennie podczas nabożeństw sprawowanych w naszej świątyni. Msze Święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będą sprawowane w kościele parafialnym w czwartek o godz. 15.15 dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz w piątek: dla młodzieży szkół średnich o godz. 8.00, dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych o godz. 9.30 i dla uczniów ze Starej Wsi Woli, w szkole, o godz. 9.30.

 

  1. O godz. 15.00, w piątek, odbędzie się modlitewne spotkanie członków kół koronkowych.

 

  1. W piątek, 22 czerwca, będziemy przeżywać 35. rocznicę rekoronacji Cudownej Figury Matki Boskiej Bolesnej. Zapraszamy wszystkich parafian, aby wyrazić wdzięczność Panu Bogu za rekoronację Figury, czczonej w naszym Sanktuarium. W sposób szczególny zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po tej Eucharystii rozpocznie się modlitewne czuwanie, które poprowadzi młodzież.

 

  1. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach czerwcowych w ciągu tygodnia o godz. 17.30 i w niedzielę o godz. 15.30.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz Wspólnota Rodzin „Mamre”, działające w ramach duszpasterstwa rodzin przy naszej parafii, zapraszają rodziny, a szczególnie małżeństwa z dziećmi, na spacer do podnóża Góry Miejskiej. Wyjście dla chętnych sprzed Bazyliki o godz. 14.30. Na miejscu, o godz. 15.30 będzie sprawowane nabożeństwo czerwcowe, a po nim, w Starym Kamieniołomie, będą poczęstunek i zabawy dla dzieci.

 

  1. U ministrantów i lektorów oraz w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy także do korzystania z księgozbioru naszej biblioteki parafialnej.

 

 

W Ewangelii słyszeliśmy przypowieść o ziarnie wrzuconym w glebę i o ziarnie gorczycy. Obrazują one naszą wiarę, która winna być nieustannie umacniana i rozwijać się, aby kiedyś móc osiągnąć pełną radość oglądania Boga w Jego wiecznym królestwie. Rozwijajmy więc nasze życie duchowe i trwajmy mocno w wierze. Niech w tym błogosławi nas nasz Pan i Stwórca.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 23

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2018

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony