Ogłoszenia duszpasterskie – 22.04.2018 r.

IV niedziela wielkanocna

 

 

  1. W minionym tygodniu odczyszczono wtórne nawarstwienia w górnej części kaplicy Świętego Antoniego, trwa odsalanie w latarni tej kaplicy, ponadto kontynuowano prace przy płaskorzeźbie „Wręczenie kluczy Świętemu Piotrowi”, rekonstruowano pierwotną polichromię i wykonywane były złocenia sztukaterii czwartego przęsła nawy bocznej oraz rozpoczęto prace odczyszczające przy ołtarzu Świętego Józefa.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom i dzieciom ze Starej Wsi Woli, przystępującym do I Komunii Świętej, za złożoną ofiarę 300 zł oraz rodzicom i dzieciom klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 za ofiarę 1120 zł, a także za złożone ofiary na cele renowacyjne w naszej Bazylice: narzeczonym za 500 i 100 zł, małżeństwu obchodzącemu 50. rocznicę ślubu za 500 zł; rodzinom: ze Sowlin za 1000 zł, ze Starej Wsi Woli za 600 i 500 zł, z ul. Nowej za 500 zł, z ul. Żwirki i Wigury za 500 zł, ze Starej Wsi za 300 zł, z bloku nr 2 przy ul. Zielonej za 200 zł oraz pani ze Starej Wsi za 100 zł. Wszyscy ofiarodawcy zostali wpisani do „Złotej Księgi” darczyńców naszej parafii.

 

  1. Diakon Mateusz Kic kończy dzisiaj praktykę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy mu za zaangażowanie w życie naszej wspólnoty, za wygłoszone homilie i katechezy oraz pomoc w liturgii. Pani Limanowskiej polecamy jego posługę w służbie Panu Bogu oraz ludziom. Diakon Mateusz 26 maja przyjmie w Tarnowie święcenia kapłańskie, a Mszę Świętą prymicyjną w naszej parafii odprawi w uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej.

 

  1. Obchodzona Niedziela Kapłańska rozpoczyna Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. W naszych modlitwach pamiętajmy zarówno o osobach powołanych już do służby Bożej, jak i tych, którzy zamierzają oddać się głoszeniu Ewangelii poprzez realizację powołania kapłańskiego lub do życia konsekrowanego.

 

  1. W poniedziałek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, głównego Patrona Polski. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy członków Akcji Katolickiej, której również patronuje Święty Wojciech. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

 

  1. W środę, po Mszy Świętej wieczornej do Domu Katechetycznego zapraszamy panów należących do Rycerzy Kolumba, a także tych, którzy są zainteresowani przynależnością do tej wspólnoty.

 

  1. W piątek, 27 kwietnia, o godz. 15.00 rozpocznie się modlitewne spotkanie członków kół koronkowych.

 

  1. W naszym sanktuarium, w przyszłą niedzielę, dzieci z klas trzecich szkól podstawowych przyjmą po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa. Z tej racji rodzice i dzieci ze szkoły nr 3 będą miały okazję do spowiedzi w sobotę od godz. 9.00. Uroczystość I Komunii Świętej dla tych dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. Rodzice i dzieci ze szkoły nr 1 oraz w Starej Wsi Woli będą miały okazję do spowiedzi w sobotę od godz. 10.00. Uroczystość I Komunii Świętej dla tych dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Uprzejmie prosimy, aby podczas Mszy Świętych pierwszokomunijnych pozostawić wolną środkową nawę oraz ławki dla dzieci i ich rodziców. Podczas tych Mszy Świętych zdjęcia będzie wykonywał zamówiony przez rodziców fotograf, uprawniony do fotografowania w miejscach sakralnych. Próby liturgiczne uroczystości pierwszokomunijnej odbędą się: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 we wtorek i w piątek po Mszy Świętej wieczornej, natomiast dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i ze Starej Wsi Woli w środę i czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

 

  1. Za tydzień o godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych.

 

  1. Jak w każdą niedzielę, zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym znajdziemy m.in. adhortację apostolską Ojca Świętego Franciszka o powołaniu do świętości w świecie współczesnym.

 

 

Powołanie do służby kapłańskiej i życia konsekrowanego jest Bożą łaską. Jezus Chrystus wezwał nas, abyśmy prosili Pana żniwa, by posłał robotników na swoje żniwo. Prośmy więc w naszych modlitwach o tę łaskę powołania dla młodych ludzi, aby nie wahali się odpowiedzieć na wezwanie Boga i pełni ufności powierzyli się Jego służbie.

 

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 23

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2018

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony