Ogłoszenia duszpasterskie – 12.08.2018 r.

XIX niedziela zwykła

 

 

 1. W minionym tygodniu nad prospektem organowym na chórze zamontowane zostały po odrestaurowaniu figury aniołów. Trwają dalsze prace restauratorskie w bocznej nawie Bazyliki oraz w kaplicy Świętego Antoniego. Rozpoczęto wymianę nawierzchni przed plebanią. Uprzejmie prosimy o korzystanie z parkingu parafialnego. Osoby udające się do Domu Katechetycznego prosimy o wchodzenie od strony bloku przy ul. Jana Pawła II.

   

 2. Dziękujemy za złożone ofiary na prace renowacyjne w naszej świątyni parafialnej: firmie budowlanej za 5000 zł; narzeczonym za 500, 300 i 200 zł; małżeństwu obchodzącemu srebrny jubileusz za 200 zł; rodzinom: ze Sowlin za 1000 zł, z ul. Polnej za 500 zł, z ul. Romera za 500 zł, ze Starej Wsi Woli za 200 zł, z Sarczyna za 200 zł, z ul. Armińskiego za 100 zł, z ul. Witkacego za 100 zł; paniom: z ul. Dunarowskiego za 1000 zł, z Lipowego za 200 zł, z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 100 zł oraz panom: z ul. Kopernika za 500 zł, z Wrocławia za 400 zł i z USA za 100 zł.

   

 3. Dzisiaj od godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma będzie można się zapisać i odebrać legitymację pielgrzyma Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się od 17 do 25 sierpnia br. Koszt uczestnictwa wynosi 90 zł. Jeśli z domu idzie więcej niż jedna osoba wówczas każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko (drugie i kolejne z rodziny) do kl. VI – 20 zł. Resztę dopłaca Caritas. Do grupy można dołączyć w kolejnych dniach pielgrzymki lub też pielgrzymować przez kilka dni. Są wolne miejsca na autokar do Częstochowy na wejście Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę 25 sierpnia. Będzie możliwość dołączenia do pielgrzymów grupy 15. na ostatnim postoju w lesie przy ul. Hektarowej. Koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

   

 4. W środę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwyczajowo nazywana Świętem Matki Boskiej Zielnej. Podczas każdej Mszy Świętej, sprawowanej w Bazylice według porządku niedzielnego, będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Zachęcamy do przyniesienia ich do kościoła oraz podtrzymywania pięknej tradycji. W tym dniu o godz. 16.00 przy Campingach na Miejskiej Górze rozpocznie się nabożeństwo drogi krzyżowej, a o godz. 17.00 przy jubileuszowym krzyżu zostanie odprawiona Eucharystia.

 

 1. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na.

 

 1. W prasie katolickiej znajdziemy szereg ciekawych artykułów. Zachęcamy do ich przeczytania zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych oraz do rodzinnej dyskusji po ich lekturze. Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej, która jest otwarta w każdą niedzielę od godz. 10.00 do 12.00.

 

 

Przyjęliśmy z wiarą dar Jezusa – Chleb Żywy, który zstąpił z nieba. Niech Jego obecność pomnaża w nas miłość codzienną ku naszym bliskim. Niech umacnia w nas wytrwałość na drodze, po której kroczymy. Posileni na eucharystycznej uczcie Jezusa i obdarzeni Bożym błogosławieństwem, na nowo podejmujmy naszą życiową wędrówkę. Mocą tego pokarmu pokonamy każdą, najtrudniejszą nawet, drogę, gdyż On sam jest naszą siłą.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 24

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2018

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony