Ogłoszenia duszpasterskie – 23.06.2019 r.

XII niedziela zwykła

 

 

  1. W naszym kościele parafialnym kontynuowane są prace przy renowacji nawy bocznej oraz kaplicy Najświętszego Sakramentu. W minionym tygodniu odbyła się konsultacja z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków dotycząca renowacji posadzki w Bazylice. Prace te będziemy musieli wykonać przed montażem nowych organów. Zostało już złożonych pięć ofert, spośród których zostanie wybrana jedna – najlepsza pod względem merytorycznym i finansowym.

 

  1. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, które przekazały ofiary pieniężne na prace renowacyjne w naszej Bazylice. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wiejskiej za 2430 zł, właścicielom prywatnej firmy za 1000 zł, członkiniom róży różańcowej pani zelatorki Ireny Tokarczyk za 500 zł; rodzinom: z ul. Piłsudskiego za 1000 zł, z ul. Sikorskiego za 500 zł, z ul. Gawrona za 400 zł, z ul. Armińskiego za 100 zł, a także paniom: z Lipowego za 300 zł oraz z ul. Targowej za 170 zł. Składamy także podziękowanie panu Burmistrzowi oraz radnym Miasta Limanowa za 50000 zł z przeznaczeniem na renowacje ołtarza pw. Matki Bożej Różańcowej.

 

  1. Z racji oktawy Bożego Ciała Litania do Serca Pana Jezusa będzie śpiewna podczas procesji eucharystycznej po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00. O godz. 17.30 będą sprawowane nieszpory eucharystyczne. Zakończenie Oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci będzie w czwartek o godz. 8.00 i 18.00. Na tych nabożeństwach będzie również poświęcenie wianków.

 

  1. Podczas Mszy Świętej w czwartek, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za śp. rodaka limanowskiego, porucznika Jana Dutkę – legionisty, obrońcy kresów wschodnich.

 

  1. W piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza Święta z procesją wokół kościoła będzie o godz. 8.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. O godz. 15.00, w piątek, odbędzie się modlitewne spotkanie członków kół koronkowych w piątą rocznicę powstania kół w naszej parafii.

 

  1. W sobotę, 29 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy Świętych będzie jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13.30. Zebrane ofiary będą przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego. O godz. 14.00 i 15.00 będą sprawowane Msze Święte połączone z sakramentem małżeństwa.

 

  1. 2 lipca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Osoby chcące wziąć w niej udział prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej do środy włącznie.

 

  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do końca tygodnia można jeszcze nadsyłać rozwiązania krzyżówek i zagadek logicznych z ostatniego numeru „Mater Dolorosa”.

 

 

Obchodzona 36. rocznica powtórnej koronacji naszej Limanowskiej Piety jest szczególną okazją do wyrażania wdzięczności Bogu za ten dar, z którego wszyscy nieustannie korzystamy. Modląc się przed Cudownym Wizerunkiem nie tylko prośmy Maryję, by wypraszała nam potrzebne laski, ale także dziękujmy za już otrzymane. Pamiętajmy także o naszych bliskich oraz o wszystkich osobach, które wykonują prace remontowe przy naszej Bazylice.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 190 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 27

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony