1. Składamy serdeczne podziękowanie Spółdzielni Rejonowej, Przedsiębiorstwu „Limar”, Urzędowi Miasta oraz Handlowej Spółdzielni Pracy za przygotowanie ołtarzy na rynku w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, a także służbom porządkowym Urzędu Miasta oraz Policji w Limanowej za zamknięcie ruchu kołowego w celu umożliwienia przejścia procesji eucharystycznej. Dziękujemy wszystkim za udział w procesji i złożone świadectwo wiary w Jezusa Eucharystycznego.
 1. Wyrazy wdzięczności kierujemy za złożone w minionym tygodniu ofiary na prace renowacyjne w naszej Bazylice: członkiniom róży różańcowej pani Wandy Bukowiec za 1000 zł, narzeczonym za 200 i 100 zł; rodzinom: ze Sowlin za 1000 zł, z ul. Polnej za 1000 zł,  z bloku nr 49 przy ul. Piłsudskiego za 500 zł, z ul. 19 stycznia za 300 zł, z bloku nr 14 przy ul. Berlinga za 300 zł, z ul. Armii Krajowej za 200 zł, z ul. Armińskiego za 100 zł oraz z Kaniny za 500 zł, a także paniom: ze Starej Wsi za 500 zł, z ul. Kościuszki za 200 zł, z Lipowego za 100 zł oraz ze Szczawy za 200 zł i z Mszany Dolnej za 200 zł. Dziękujemy również za składane ofiary do skarbony, które będą przeznaczone na ten sam cel.
 1. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej, w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie osób wyjeżdżających w lipcu na pielgrzymkę do Fatimy.
 1. W środę, po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Rycerzy Kolumba.
 1. Z racji Oktawy Bożego Ciała zapraszamy do uczestniczenia w procesjach eucharystycznych po Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz po nieszporach eucharystycznych i Mszy Świętej o godz. 18.00. Zakończenie Oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci będzie w czwartek o godz. 8.00 i 18.00. Na tych nabożeństwach będzie również poświęcenie wianków. W tym dniu przypada 34. rocznica rekoronacji Figury Matki Boskiej Bolesnej, Pani Limanowskiej.
 1. W piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza Święta z procesją wokół kościoła będzie o godz. 8.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Zachęcamy dzieci, młodzież oraz nauczycieli, aby z racji zakończenia roku szkolnego przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. Okazja ku temu będzie w czwartek od godz. 16.00 oraz codziennie podczas nabożeństw sprawowanych w naszej świątyni. Msze Święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będą sprawowane w kościele parafialnym w piątek: dla młodzieży szkół średnich o godz. 8.00, dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych o godz. 9.30, dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Rzemiosła i Przedsiębiorczości o godz. 14.30 i dla uczniów ze Starej Wsi Woli, w szkole, o godz. 9.30.
 1. W piątek o godz. 15.45 z parkingu Świętego Krzysztofa wyjedzie do Tarnowa autokar na spotkanie Młodych pod nazwą „Synaj”. Młodzież, która chce wziąć udział w spotkaniu proszona jest o zapisywanie się u księży katechetów.
 1. W najbliższą sobotę, 24 czerwca, będziemy obchodzić w liturgii Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Po Mszy Świętej wieczornej rozpocznie się modlitewne czuwanie, które poprowadzi młodzież. Zapraszamy wszystkich parafian, aby wyrazić wdzięczność Panu Bogu za rekoronację Cudownej Figury, czczonej w naszym Sanktuarium.
 1. Nabożeństwo czerwcowe w sobotę odbędzie się o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
 1. W przyszłą niedzielę, 25 czerwca, podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 Ksiądz Proboszcz będzie dziękował Panu Bogu za 25 lat posługi kapłańskiej. Zapraszamy na tę Eucharystię wszystkich parafian oraz członków ruchów i stowarzyszeń działających przy naszym Sanktuarium. Osobę Księdza Jubilata polecajmy opiece Matki Bożej i Chrystusa, Wiecznego Kapłana.
 1. Zarząd Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej organizuje w przyszłą niedzielę wyjazd na pielgrzymkę Rzemiosła na Jasną Górę. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się w biurze Cechu.
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz korzystania z księgozbioru biblioteki parafialnej.

W Ewangelii słyszeliśmy słowa Pana Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało”. Niech te słowa będą dla nas wezwaniem do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się także o święte i Bogiem silne rodziny. Niech nam wszystkim błogosławi nasz Pan i Stwórca.

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 20

MD20s

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2017

kalendarz2017 s

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony