Ogłoszenia duszpasterskie – 9.08.2020 r.

XIX niedziela zwykła

 

  1. Ze smutkiem zawiadamiamy, że w piątek, 7 sierpnia, w wieku 57 lat zmarł Ksiądz profesor Henryk Szmulewicz, który od lipca 1988 r. do czerwca 1991 r. pełnił posługę wikariusza w naszej parafii. Ksiądz Henryk, po studiach specjalistycznych w Hiszpanii, był profesorem w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie oraz na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie, a także wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kamieniecko-Podolskiej na Ukrainie. Był również prefektem i ojcem duchownym w tarnowskim seminarium, a także autorem wielu książek i artykułów, w tym także do naszego kwartalnika sanktuaryjnego „Mater Dolorosa” w ramach cyklu „Rozważania o życiu wiecznym”. Pogrzeb śp. Księdza Henryka odbędzie się w poniedziałek, 10 sierpnia, o godz. 14.00 w Szczucinie.

 

  1. Informujemy, że w ostatnim czasie zostały zainstalowane kaloryfery w kaplicy Najświętszego Sakramentu, zakończone zostały prace przy odnawianiu płaskorzeźb Apostołów, a także zakupione zostały płytki ceramiczne, które w najbliższym tygodniu będą układane w kaplicy Świętych i Błogosławionych.

 

  1. Dziękujemy za złożone ofiary na prace renowacyjne w naszej świątyni parafialnej: narzeczonym za 500 i 400; małżeństwu obchodzącemu 40. rocznicę ślubu za 1000 zł; rodzinom: ze Sowlin za 1000 zł, z Lipowego za 600 zł, z ul. Józefa Marka za 500 zł, z ul. Armińskiego za 150 zł, paniom: z Lipowego za 300 zł, z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 200 zł, z ul. Słonecznej za 200 zł, z bloku nr 19A z ul. Józefa Marka za 200 zł; panom: z ul. Reja za 500 zł, z ul. Kolejowej za 200 zł i ze Starej Wsi za 150 zł.

 

  1. Dzisiaj o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę. W przyszłą niedzielę od godz. 17.00 w Domu Katechetycznym będzie można odebrać legitymację pielgrzyma. Pielgrzymka odbędzie się od 17 do 25 sierpnia br. Grupa 15. będzie pielgrzymowała 20 i 25 sierpnia. Szczegółowe informacje zostaną przekazane na spotkaniu.

 

  1. W czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo ku czci Świętego Charbela, podczas którego będą odczytywane, złożone wcześniej do przygotowanych skrzyneczek, podziękowania i prośby. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta.

 

  1.     W piątek, po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny koncert w ramach Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Program koncertów zamieszczony jest na planszy przed wejściem do Bazyliki.

 

  1. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwyczajowo nazywana Świętem Matki Boskiej Zielnej. Podczas każdej Mszy Świętej, sprawowanej w Bazylice według porządku niedzielnego, będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Zachęcamy do przyniesienia ich do kościoła oraz podtrzymywania pięknej tradycji. W tym dniu o godz. 16.00 przy Campingach na Miejskiej Górze rozpocznie się nabożeństwo drogi krzyżowej, a o godz. 17.00 przy jubileuszowym krzyżu zostanie odprawiona Eucharystia. Tam również odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów.

 

  1. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prac renowacyjnych prowadzonych w naszym kościele sanktuaryjnym.

 

  1. W prasie katolickiej znajdziemy szereg ciekawych artykułów. Zachęcamy do ich przeczytania zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych oraz do rodzinnej dyskusji po ich lekturze.

 

W Ewangelii słyszeliśmy o Jezusie, który przyszedł do uczniów, gdy ich łódź znajdująca się na środku jeziora w nocy była miotana falami. Jezus uciszył fale i zapewnił uczniom bezpieczeństwo. W naszym codziennym życiu mogą nas także spotkać różne życiowe burze i trudności. Zawierzajmy więc siebie naszemu Zbawicielowi i miejmy ufność w Jego miłość do nas oraz gotowość spieszenia nam z pomocą. Pamiętajmy o Jego słowach: „Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!” Niech tę świadomość obecności Boga w naszym życiu umacnia Jego błogosławieństwo.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2020

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony