Ogłoszenia duszpasterskie – 10.12.2017 r.

 

 1. Zachęcamy do trwania w postanowieniach adwentowych i przygotowywania swojego serca na spotkanie z Jezusem, który pragnie napełnić nas swoją miłością. Przez cały okres Adwentu w Bazylice w ciągu tygodnia o godz. 6.00 rano odprawiana jest Msza Święta roratnia. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, aby wspólnie pod duchową opieką Maryi – Pani Limanowskiej, przygotować się do jak najlepszego przeżycia świąt Bożego Narodzenia i spotkania z Jezusem Chrystusem. Prosimy, aby umożliwić dzieciom zajmowanie miejsc na ławkach ustawionych przed prezbiterium.
 1. Serdecznie dziękujemy za złożone dziś na tacę ofiary na renowację Bazyliki oraz składane do puszek ofiary w ramach ogólnopolskiej zbiórki na rzecz Kościoła na Wschodzie. Dziękujemy również rodzinom: ze Słopnic za 1000 zł, ze Starej Wsi-Wojtasówki za 1000 zł, z ul. Grunwaldzkiej za 500 zł, z ul. Leśnej za 500 zł i z ul. Józefa Marka za 200 zł, a także paniom: z ul. Chmielnik za 100 zł i z bloku nr 4 przy ul. Zygmunta Augusta za 100 zł. Informujemy, że w ostatnim tygodniu, oprócz renowacji sklepienia nawy głównej oraz malowania ścian na chórze, rozpoczęte zostały prace przy renowacji płaskorzeźb Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odnowione zostały cztery relikwiarze, a kolejne zostały zabrane do odnowienia i pozłocenia. W związku z rozstawieniem dodatkowego rusztowania przy chórze prosimy o zachowanie ostrożności. Zachęcamy do zajmowania miejsc w przedniej części kościoła.
 1. Informujemy, że w niektórych sklepach naszego miasta Caritas parafialna przygotowała kosze na dary żywnościowe do paczek świątecznych dla osób ubogich. Kosze „SOS – Podziel się z głodnym bratem” znajdują się w sklepach: „Kasztanek” przy ul. Rynek i Jana Pawła II, „Tip-Top” przy ul. Józefa Marka, „Eurospar” przy ul. Żwirki i Wigury, „Silla” przy ul. Jana Pawła II, Dom Towarowy przy ul. Rynek oraz w delikatesach: „Centrum” przy ul. Kopernika i przy ul. Zygmunta Augusta, Państwa Zelków przy ul. Jana Pawła II, a także „Stokrotka” przy ul. Kościuszki. Serdecznie dziękujemy właścicielom i kierownikom tych sklepów za życzliwość, a wszystkich kupujących w nich zachęcamy do podzielenia się nabytymi towarami z osobami potrzebującymi pomocy. Kosz na towary spożywcze jest także wystawiony w naszej Bazylice.
 1. W poniedziałek, po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy do Domu Katechetycznego na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 1. W środę podczas wieczornego nabożeństwa o godz. 17.30 odbędzie się poświęcenie medalików z wizerunkiem Matki Bożej dla dzieci klas trzecich szkół podstawowych.
 1. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, a także wspólnotę Domowego Kościoła oraz członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Po Mszy Świętej odbędzie się adwentowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.
 1. W piątek, 15 grudnia, osoby, które zapisały się do Wspólnoty Nieustającego Różańca podejmą modlitwę w intencji Kościoła, Ojczyzny i naszej parafii.
 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 6.00 oraz o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus, żłóbków pod choinkę, szopek i gwiazd kolędowych. Po porannej Mszy Świętej w sali w Domu Pielgrzyma odbędzie się konkurs gwiazd i szopek według regulaminu zamieszczonego na stronie parafialnej i Urzędu Miasta Limanowa. O godz. 7.00 nastąpi prezentacja szopek, o godz. 8.00 – prezentacja grup kolędniczych dzieci szkolnych, młodzieży i dorosłych, o godz. 8.45 – prezentacja grup kolędniczych dzieci do siódmego roku życia. Ok. godz. 9.30 nastąpi wręczenie nagród we wszystkich kategoriach. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie oraz podtrzymania pięknego zwyczaju.
 1. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 10.30 w Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie grup kolędniczych i ich opiekunów, którzy w tym roku będą nawiedzać nasze domy z kolędą misyjną. W sposób szczególny zapraszamy dzieci, które pragną dołączyć do kolędników misyjnych, a także dorosłych, którzy chcą towarzyszyć dzieciom jako opiekunowie.
 1. 17 grudnia, o godz. 11.00, w kaplicy na Jabłońcu będzie sprawowana Msza Święta w 103. rocznicę Bitwy Limanowskiej.
 1. Składka z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem i oświetleniem naszego kościoła, natomiast przed Bazyliką będzie zorganizowana kwesta o puszek na paczki świąteczne dla osób ubogich z terenu naszej parafii.
 1. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej, w tym dwumiesięcznika „Miłujcie się”. Za tydzień będzie możliwość nabycia ostatniego w tym roku numeru „Mater Dolorosa”. Przed Bazyliką, a także w zakrystii można nabywać świece Caritas oraz kalendarze parafialne.

 

Niech Maryja, nasza Matka, prowadzi nas do Jezusa, a On, który daje nam siebie w Eucharystii, umacnia nas swoją łaską i pomaga nam w przeżywaniu Adwentu, przygotowującego nas na liturgiczne wspomnienie Jego narodzenia oraz osobiste spotkanie się z Nim.

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 21

MD20s

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2017

kalendarz2017 s

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony