Ogłoszenia duszpasterskie – 17.02.2019 r.

VI niedziela zwykła

 

 

  1. W poniedziałek, 11 lutego, w naszej parafii obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Wszystkim osobom, które pomogły i przyczyniły się do zorganizowania obchodów tego dnia składamy serdeczne podziękowanie. Przypominamy, że Msza Święta dla chorych, z modlitwą o uzdrowienie, sprawowana jest w naszej Bazylice w każdy piątek o godz. 8.00. Jest ona również transmitowana przez internet na stronie parafialnej.

 

  1. Dziękujemy za złożone ofiary na prace remontowe w naszej Bazylice: właścicielowi prywatnej firmy za 1000 zł, narzeczonym za 500 i 200 zł, małżeństwu obchodzącemu 25. rocznicę ślubu za 500 zł; rodzinom: ze Sowlin za 1000 zł, z ul. Kochanowskiego za 600 zł, z ul. Leśnej za 500 zł, ze Starej Wsi Woli za 500 zł, z ul. Armińskiego za 100 zł oraz paniom: z bloku nr 7 przy ul. Spacerowej za 200 zł i ze Starej Wsi za 100 zł. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony.

 

  1. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

 

  1. 22 lutego, w ostatni piątek miesiąca, o godz. 15.00 odbędzie się modlitewne spotkanie członków kół koronkowych. Zapraszamy na nie także osoby, które chcą włączyć się do odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. W piątek w naszej parafii odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży pod nazwą „Moc uwielbienia”, podczas którego będą składane świadectwa osób uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Zapraszamy młodzież na wieczorną Mszę Świętą oraz modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

 

  1. Za tydzień zostaną przekazane do naszej parafii relikwie pierwszych polskich misjonarzy-męczenników, Błogosławionych księży Michała Tomaszka i pochodzącego z naszej diecezji Zbigniewa Strzałkowskiego, zamordowanych w Peru w 1991 roku, a wyniesionych do chwały ołtarzy w 2015 roku. Homilie będzie głosił franciszkanin konwentualny – ojciec Dariusz Gaczyński. Po Mszach Świętych każdy będzie mógł otrzymać dla siebie relikwie drugiego stopnia oraz nabyć książki i filmy o misjonarzach-męczennikach.

 

  1. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania i oświetlenia kościoła.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w tym dwumiesięcznika „Miłujcie się”, oraz materiałów misyjnych.

 


W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy o czterech błogosławieństwach, które dotyczą ubogich, głodujących, płaczących i prześladowanych oraz cztery „biada”, odnoszące się do bogaczy, sytych, śmiejących się i pysznych. Jezus zwrócił nam w ten sposób uwagę, abyśmy nie myśleli tylko o sobie i nie zatracili wartości duchowych ale pamiętali też o potrzebujących i wspomagali ich, aby im pomóc i zasłużyć na nagrodę, którą nasz Zbawiciel przygotował dla każdego, kto słucha i wypełnia Jego słowa. Niech w realizacji tego zadania wspomaga nas Boże błogosławieństwo.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 26

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony