Ogłoszenia duszpasterskie – 14.04.2019 r.
Niedziela Palmowa

 

 

 1. Dziękujemy Wam, Drodzy Siostry i Bracia, za liczny udział w rekolekcjach parafialnych. Módlmy się nadal, by nieustannie dojrzewały w nas duchowe owoce tych wielkopostnych ćwiczeń i aby wzrastała w nas wiara w Pana Boga. Informujemy, że na internetowej stronie naszej parafii zostały zamieszczone z możliwością odsłuchania kazania i nauki stanowe.

 

 1. Składamy podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek w wysokości 12 285 zł oraz za dary składane na cele charytatywne, zarówno w sklepach na terenie naszego miasta, jak i w Bazylice. Zostało przygotowanych ponad 200 paczek. Słowa podziękowania kierujemy również za złożone w minionym tygodniu ofiary na prace renowacyjne w naszej Bazylice; małżeństwu obchodzącemu 30. rocznicę ślubu za 500 zł; rodzinom: ze Starej Wsi za 1500 zł, z Lipowego za 500 zł, ul. Leśnej za 500 zł, z ul. Ogrodowej za 200 zł, z ul. Owocowej za 150 zł i z ul. Armińskiego za 100 zł. Słowa wdzięczności kierujemy do rodziców i młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania, z klas ósmych i trzecich gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 za złożoną ofiarę w wysokości 1000 zł oraz klas ósmych i trzecich gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 3 za ofiarę w wysokości 1750 zł.

 

 1. Wyrazy wdzięczności składamy za złożone dzisiaj ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dziękujemy również za ofiary składane na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 1. Podziękowanie kierujemy do sponsorów nagród XXXII Konkursu Palm Wielkanocnych. Są nimi: Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Limanowa, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Krakowska Kongregacja Kupiecka Oddział Limanowa, Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej „Jabłoniec 1914”, Towarzystwo Miłośników Ziemi Limanowskiej, Zakłady Mięsne „Szubryt” państwa Marii i Zbigniewa Szubrytów, Zakład Usługowo-Produkcyjny „Emiter” panów Stanisława Biedy i Piotra Lisa, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „Limdrog”, Firma „Wolimex” pana Eugeniusza Wojaka, Firma „Impuls Contraktor” państwa Grażyny i Macieja Wojtasów, Firma budowlana „Gurgul” pana Piotra Gurgula, Firma Handlowa Moda Męska W.IP pana Piotra Wątroby, Firma „PBM” Sułkowscy pana Romana Sułkowskiego i wspólników, Firma „Hydrolim” państwa Beaty i Wojciecha Dębskich, Sklep „Tik-Tak” panów Bogusława i Marka Sukienników, Sklep „Henman” państwa Marii i Henryka Kurczabów, Sklep internetowy limando.pl pana Roberta Szylera, Firma Handlowo-Usługowa „Boss” państwa Grażyny i Wiesława Dutki oraz pani Krystyny Chudy, Firma „Trans-bet” pana Stanisława Rapacza, Firma transportowa pana Józefa Biernata, Firma transportowa „Maxbus” pana Bogumiła Pietruchy, „Auto-Komis” Mechanika Pojazdowa pana Zdzisława Młynarczyka, Przedsiębiorstwo Usług Autokarowych „Turystyka” pana Wacława Wąsowicza, Apteka „Centrum” państwa Haliny i Jakuba Tokarzów, Apteka „Nowa” pań Anny Liptak-Rumian, Krystyny Uryga i Beaty Mól-Rejowskiej, Apteka „Hygieja” pań Marii Michniak i Donaty Pankowskiej-Jasica, Zakład Fryzjerski pań Bogusławy Mamak i Barbary Golińskiej, Zakład Fryzjerski „Kasia” pani Katarzyny Pająk.

 

 1. Dzisiaj, w Niedzielę Palmową, rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Zachęcamy do przychodzenia na wielkotygodniowe nabożeństwa, podczas których będziemy mogli uczestniczyć w zbawczych misteriach dokonanych przez Jezusa Chrystusa w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia. Niech każdy z nas znajdzie odpowiedni czas, aby uczestniczyć zarówno w liturgii sprawowanej w naszej Bazylice, jak i prywatnej adoracji.

 

 1. W Wielki Poniedziałek o godz. 16.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa do Jubileuszowego Krzyża na Miejskiej Górze. Początek nabożeństwa powyżej domków campingowych. Po ostatniej stacji zostanie odprawiona Msza Święta w kaplicy.
 2. W Wielki Wtorek zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, przygotowane przez młodzież z naszej parafii. Rozpoczęcie nastąpi o godz. 19.00 w Bazylice, a jego zakończenie będzie przy ołtarzu polowym na placu koronacyjnym. 

 

 1. W Wielką Środę od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Prośimy o zgłoszenie tych osób, u których kapłani nie byli w minionym tygodniu. W Bazylice od godz. 9.00 do 18.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W tym dniu będą posługiwać kapłani z sąsiednich parafii. Przerwy w spowiedzi są zaplanowane od godz. 10.00 do 10.30, od 12.00 do 14.00 i od 15.30 do 16.00. Każda część spowiedzi będzie poprzedzona nabożeństwem pokutnym. Uprzejmie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie godziny przed Wielkanocą. Środowe nabożeństwo do Matki Bożej rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17.00. Po nim, o godz. 17.30, będzie odprawiona Msza Święta. Zapraszamy na nią dzieci, które przez okres Wielkiego Postu zbierały jałmużnę do skarbonek Caritas. Na godz. 18.00 do naszego Sanktuarium przybędą pielgrzymi z parafii pod wezwaniem Świętego Stanisława z Sowlin.

 

 1. W Wielki Czwartek na godz. 8.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy brewiarzowej, zwanej Ciemną Jutrznią. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00, a po niej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Do godziny 22.00 będzie możliwość adoracji Pana Jezusa.

 

 1. W Wielki Piątek na godz. 8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię. Po niej rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po południu, o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 16.00 odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. O godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża i Komunią Świętą. Podczas tej liturgii będzie wygłoszone kazanie pasyjne, a na jej zakończenie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja przy nim będzie trwać do północy. Podczas niej będą śpiewane przez chór męski oraz chór mieszany „Canticum Iubilaeum” pieśni pasyjne. O godz. 22.00 będzie Nabożeństwo Kalwaryjskiej Drogi Krzyżowej. Niech w tym dniu nie będzie nikogo z naszej parafii, kto chociażby na chwilę nie przyszedłby na adorację Krzyża. Wyrazem naszej miłości do ukrzyżowanego Chrystusa niech będzie zadbanie o krzyże przydrożne, a także te, które znajdują się w naszych domach. Prosimy nie zapomnieć, że w Wielki Piątek osoby, które ukończyły osiemnasty, a nie rozpoczęły sześćdziesiątego roku życia obowiązuje post ścisły, to znaczy trzykrotny posiłek i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość ta obowiązuje także wszystkie osoby, które ukończyły już czternasty rok życia.

 

 1. W Wielką Sobotę zapraszamy na godz. 8.00 na Ciemną Jutrznię oraz nowennę do Bożego Miłosierdzia. Po nich będzie możliwość adoracji Krzyża. W godzinach od 9.00 do 17.00 (co pół godziny) w naszej Bazylice będzie poświęcenie pokarmów wielkanocnych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Prosimy przynieść ze sobą świece.

 

 1. Próba scholii wielkanocnej odbędzie się w Domu Katechetycznym w sobotę o godz. 16.00.

 

 1. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przeznaczone będą na utrzymanie sanktuariów w Ziemi Świętej.

 

 1. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego liturgię rozpoczniemy w Bazylice o godz. 6.00, po czym nastąpi procesja rezurekcyjna. Przejdziemy trzy razy wokół Bazyliki. Prosimy o przygotowanie chorągwi, sztandarów i feretronów oraz zabranie ich w procesji. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.30.

 

 

Na okres Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza Triduum Paschalnego życzymy wszystkim głębokich przeżyć duchowych w zjednoczeniu z Jezusem Chrystusem, który z miłości do każdego z nas wziął krzyż na swe ramiona i dźwigał go na Kalwarię, gdzie oddał swe życie.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 27

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony