1.  W minionym tygodniu zdjęte zostały rusztowania w nawie głównej Bazyliki. Po ustawieniu rusztowania w tylnej części nawy, nastąpi drugi etap renowacji sklepienia. 

2.  Dzisiaj od godz. 17.00 w Domu Katechetycznym będzie można się zapisać i odebrać legitymację pielgrzyma Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasna Górę. Pielgrzymka odbędzie się od 17 do 25 sierpnia br. Koszt uczestnictwa wynosi 90 zł. Jeśli z domu idzie więcej niż jedna osoba wówczas każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko (drugie i kolejne z rodziny) do kl. VI – 20 zł. Resztę dopłaca Caritas. Do grupy można dołączyć w kolejnych dniach pielgrzymki lub też pielgrzymować przez kilka dni. Są wolne miejsca na autokar do Częstochowy na wejście Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę 25 sierpnia. Będzie możliwość dołączenia do pielgrzymów grupy 15. na ostatnim postoju w lesie przy ul. Hektarowej. Koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

3.  W naszej Bazylice można skorzystać z sakramentu pokuty codziennie podczas nabożeństw, a także w ciągu tygodnia do południa. W sposób szczególny zachęcamy do tego osoby zamierzające brać udział w Mszach Świętych, podczas których udzielany jest sakrament chrztu świętego oraz małżeństwa, a także w pogrzebach. 

4.  We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwyczajowo nazywana Świętem Matki Boskiej Zielnej. Podczas każdej Mszy Świętej, sprawowanej w Bazylice według porządku niedzielnego, będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Zachęcamy do przyniesienia ich do kościoła oraz podtrzymywania pięknej tradycji. W tym dniu o godz. 16.00 przy Campingach na Miejskiej Górze rozpocznie się nabożeństwo drogi krzyżowej, a o godz. 17.00 przy jubileuszowym krzyżu zostanie odprawiona Eucharystia.

5.  Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prac renowacyjnych prowadzonych w naszym kościele sanktuaryjnym.

6.  W prasie katolickiej znajdziemy szereg ciekawych artykułów. Zachęcamy do ich przeczytania zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych oraz do rodzinnej dyskusji po ich lekturze. Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej, która jest otwarta w każdą niedzielę od godz. 10.00 do 12.00.


W Ewangelii słyszeliśmy o Jezusie, który przyszedł do uczniów, gdy ich łódź znajdująca się na środku jeziora w nocy była miotana falami. Jezus uciszył fale i zapewnił uczniom bezpieczeństwo. W naszym codziennym życiu mogą nas także spotkać różne życiowe burze i trudności. Zawierzajmy więc siebie naszemu Zbawicielowi i miejmy ufność w Jego miłość do nas oraz gotowość spieszenia nam z pomocą. Pamiętajmy o Jego słowach: „Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!” Niech tę świadomość obecności Boga w naszym życiu umacnia Jego błogosławieństwo.

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 227 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 20

MD20s

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2017

kalendarz2017 s

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony