Ogłoszenia duszpasterskie – 18.08.2019 r.

XX niedziela zwykła

 

 

  1. Dziękujemy wszystkim osobom, które w miniony czwartek pomogły zorganizować nabożeństwo drogi krzyżowej oraz oprawę liturgii Mszy Świętej na Miejskiej Górze. Wyrażamy wdzięczność także wszystkim, którzy wzięli udział w tej modlitwie, jak i tym, którzy przez cały rok troszczą się o utrzymanie i właściwy wygląd tamtego miejsca.

 

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na pokrycie kosztów prac renowacyjnych w naszej parafialnej świątyni: narzeczonym: za 300 i 200 zł; małżeństwom obchodzącym: 40. rocznicę ślubu za 100 zł oraz 20. rocznicę ślubu za 300 zł, rodzinom: ze Starej Wsi za 1000 zł, z ul. Ogrodowej za 600 zł, z ul. Żwirki i Wigury za 500 zł, z ul. Piastowskiej za 500 zł i z ul. Armińskiego za 150 zł oraz pani z ul. Marsów za 1000 zł. Wyrażamy także wdzięczność za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które również będą przeznaczone na ten sam cel.

 

  1. Od soboty, 17 sierpnia, niektórzy spośród naszych parafian przemierzają pielgrzymi szlak z Tarnowa na Jasną Górę. Osoby, które zapisały się na wyjazd i pragną dołączyć do pielgrzymów w ostatnim dniu, prosimy o zebranie się na parkingu Świętego Krzysztofa w niedzielę, 25 sierpnia, o godz. 4.45. O godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta na zakończenie pielgrzymki. Można jeszcze zapisać się w kancelarii parafialnej na wyjazd.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 25 sierpnia, z racji odpustu, do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu z naszego kościoła parafialnego wyruszy, o godz. 7.30, piesza pielgrzymka. Zapraszamy do pielgrzymowania oraz modlitwy przed łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia. Szczegółowy program odpustu umieszczony jest w gablocie parafialnej.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy i książek katolickich. Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej, która jest otwarta w każdą niedzielę od godz. 10.00 do 12.00.

 

 

Bóg ma wobec każdego z nas pełen miłości plan. Pragnie ofiarować nam swoje zbawienie. Przez wiarę otwórzmy się na Bożą łaskę i Jego błogosławieństwo. Niech wytrwała modlitwa wyprasza nam i naszym bliskim otwartość na przychodzącego do nas w sakramentach Jezusa Chrystusa. Bądźmy także na co dzień świadkami Bożej miłości, aby mogła ona przemieniać ludzi, którzy żyją obok nas.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 286 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 27

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony