Ogłoszenia duszpasterskie – 13.10.2019 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

 

 

 1. W minionym tygodniu ułożone zostały nowe schody prowadzące do kościoła od strony figury Świętego Floriana. Rozpoczęte zostały prace przy ociepleniu i wymianie pokrycia dachowego na budynku obok sklepu „Verbum”. Kontynuowane są prace w nawie bocznej i kaplicy Najświętszego Sakramentu. Planowane są prace dotyczące oczyszczenia i częściowej wymiany płytek posadzkowych w Bazylice.

 

 1. Wyrażamy wdzięczność za złożone ofiary na prace remontowe w Bazylice: rodzinnym firmom za 10000 oraz za 5000 zł, grupie działkowiczów z Miejskiego Ogrodu Działkowego za 530 zł, narzeczonym za 500 i 200 zł; rodzinom: z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 500 zł, z ul. Kasprowicza za 200 zł, z ul. Moniuszki za 100 zł, z ul. Mordarskiego za 100 zł, paniom: z ul. Dunarowskiego za 1000 zł, z ul. Zygmunta Augusta za 300 i 200 zł, z ul. Harcerskiej za 200 zł, z bloku nr 2 przy ul. Zielonej za 200 zł, z bloku nr 49 przy ul. Piłsudskiego za 100 zł. Dziękujemy także za złożone dziś ofiary na tacę, które także zostaną przekazane na ten sam cel.

 

 1. Przeżywając Dzień Papieski pamiętajmy o zgłębianiu nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II. W miarę naszych możliwości wspierajmy uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin, składając dziś dobrowolne ofiary na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.30 i 18.30. O poprowadzenie w najbliższym tygodniu modlitwy różańcowej prosimy: w poniedziałek – nauczycieli, we wtorek – uczniów klas pierwszych i drugich ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ich rodziców, w środę – grupę młodszą Ruchu Czystych Serc, w czwartek – przedstawicieli Dziewczęcej Służby Maryjnej i Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, w piątek – przedstawicieli Służby Zdrowia, a w sobotę – uczniów klas czwartych i piątych ze Szkoły Podstawowej nr 1 i ich rodziców. Przypominamy, że za pobożne odmówienie Różańca świętego i rozważenie tajemnic różańcowych można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. 14 października przypada Święto Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy o wieczny pokój dla zmarłych nauczycieli oraz o błogosławieństwo Boże w pracy dla nauczycieli, którzy nas uczyli, a także tych, którzy uczą obecnie w szkołach. Z racji tego święta osobom pracującym w szkołach składamy życzenia obfitych łask Bożych i satysfakcji z wypełnianej posługi. Wszystkich emerytowanych i obecnych nauczycieli polecamy wstawiennictwu Pani Limanowskiej.

 

 1. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy do Domu Katechetycznego na Krąg Biblijny.

 

 1. We wtorek, 15 października, Wspólnota Nieustającego Różańca podejmie, jak co miesiąc, całodobową modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i parafii. 

 

 1. W środę na godz. 17.30 do kościoła zapraszamy rodziców i dzieci klas trzecich szkół podstawowych, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Prosimy o przyniesienie różańców do poświęcenia.

 

 1. W najbliższy piątek przypada rocznica śmierci długoletniego proboszcza naszej parafii Księdza Ludwika Kowalskiego. Wyrażając wdzięczność za jego posługę, polecajmy jego duszę miłosiernemu Bogu.

 

 1. 18 października przypada Dzień Służby Zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich troszczących się o nasze zdrowie i zabiegających o jego przywrócenie, gdy jesteśmy chorzy.

 

 1. Zapraszamy młodzież do uczestniczenia, w piątek, 18 października, w nabożeństwie drogi krzyżowej męczeńskim szlakiem Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Wał Rudzie. Wyjazd nastąpi o godz. 13.00 z parkingu obok Domu Kultury. Zapisywać się można u księży katechetów.

 

 1. W sobotę, w dzień męczeńskiej śmierci Księdza Jerzego Popiełuszki, o godz. 18.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta o jego kanonizację.

 

 1. Za tydzień, w niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Zbierane w tym dniu ofiary będą przeznaczone na cele misyjne.

 

 1. O godz. 11.00, w przyszłą niedzielę, w Domu Pielgrzyma będzie sprawowana Msza Święta dla osób niepełnosprawnych. Na tę Eucharystie zapraszamy także osoby niewidzące i słabowidzące.

 

 1. Informujemy, że za tydzień we wszystkich kościołach odbędzie się liczenie wiernych przychodzących do świątyń oraz przystępujących do Komunii Świętej.

 

 1. Osoby, które grają na instrumentach dętych zachęcamy i zapraszamy do orkiestry parafialnej. Próby odbywają się we środy po Mszy Świętej wieczornej. Istnieje tez możliwość nauki na różnych instrumentach.

 

 1. Kartki z wypominkami osób bliskich, zmarłych można składać w kancelarii parafialnej. Przy wypominkach rocznych można zaznaczyć godzinę Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane imiona i nazwiska zmarłych.

 

 1. 16 listopada w Brzesku będzie zorganizowany kurs fotografowania i filmowania podczas liturgii. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a także kalendarzy sanktuaryjnych.

 

 

Obchodzony dzisiaj Dzień Papieski mobilizuje nas do tego, aby budować i umacniać właściwe relacje z Panem Bogiem i Kościołem, do czego zachęcał nas Jan Paweł II. Niech postać naszego wielkiego Rodaka skłania nas do odkrywania piękna Ewangelii i życia w zjednoczeniu z Panem Bogiem, który jest naszym kochającym Ojcem.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 29

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony