1. Z radością informujemy, że nasz rodak Grzegorz Duchnik, w sobotę 20 maja, w kościele Księży Misjonarzy w Krakowie przyjął święcenia diakonatu. Polecajmy diakona Grzegorza w modlitwie Panu Bogu przez wstawiennictwo Świętego Wincentego à Paulo oraz Matki Bożej, Pani Limanowskiej.
2. W minionym tygodniu kontynuowane były prace przy czyszczeniu kolumn, renowacji ambony oraz sklepienia nawy głównej Bazyliki. Na ukończeniu jest już pierwsze przęsło sklepienia. Odnowieniu poddane zostało przejście za ołtarzem głównym.
3. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na prace renowacyjne: narzeczonym za 100 i 200 zł; rodzinom: z ul. Ogrodowej za 1000 zł, z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 500 zł, z bloku nr 2 przy Zygmunta Augusta za 300 zł, z ul. Armińskiego za 100 zł, paniom: z ul. Kościuszki za 1500 zł, z bloku nr 6 przy ul. Zygmunta Augusta za 1000 zł, z ul. Rynek za 500 zł, z ul. Piłsudskiego za 200 zł. z ul. Mickiewicza za 100 zł oraz ze Stanów Zjednoczonych za 300 zł, a także panom: z bloku nr 3 przy ul. Józefa Marka za 100 zł, z ul. Jana Pawła II za 100 zł oraz z ul. Józefa Marka za 100 zł. Dziękujemy także za ofiary składane do skarbony.
4. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje, dawne dni krzyżowe przed Wniebowstąpieniem. Porządek procesji błagalnych będzie następujący: w poniedziałek do Krzyża Grunwaldzkiego, we wtorek do kapliczki pw. Świętego Walentego i w środę do kapliczki pw. Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Kościuszki. Procesje rozpoczną się o godz. 17.30. Weźmy udział w tej błagalnej modlitwie o chleb powszedni i błogosławieństwo w pracy, zarówno dla mieszkańców wsi jak i miasta. Podczas procesji będziemy śpiewać Litanię do Wszystkich Świętych, dlatego prosimy o zabranie relikwiarzy z relikwiami Świętych i Błogosławionych, a także chorągwi. W drodze do kościoła będziemy śpiewać Litanię Loretańską. Po przyjściu do kościoła będzie sprawowana Msza Święta.
5. We wtorek o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza Święta z okazji Święta Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej.
6. W czwartek, na nabożeństwo majowe zapraszamy rodziców z dziećmi. Nabożeństwo to zakończy się specjalnym błogosławieństwem matek, ojców i dzieci. 
7. W piątek, 26 maja, będziemy modlić się za wszystkie matki wypraszając im potrzebne łaski, a zmarłym wieczny pokój. W tym dniu rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
8. Na godz. 15.00 w piątek zapraszamy członków Kół Koronkowych na wspólną modlitwę, w której weźmie udział inicjatorka kół Siostra Marietta Kruszewska. Po nabożeństwie drogi krzyżowej, w Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie z Siostrą. O godz. 18.00 w Bazylice będzie sprawowana Msza Święta z okazji Święta Straży Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.
9. Nabożeństwo majowe oraz Msza Święta będą dodatkowo sprawowane w sobotę o godz. 17.00 przy kapliczce na ul. Paderewskiego oraz o godz. 18.00 przy kapliczce pp. Biedów na Tokarzówce.
10. W naszej świątyni nabożeństwa majowe sprawowane są w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30 i 18.30.
11. Za tydzień, w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed Mszą Święta o godz. 9.00 odbędzie się tradycyjnie procesja z figurą Jezusa Zmartwychwstałego. Podczas Eucharystii o godz. 10.30 do grona ministrantów zostaną przyjęci aspiranci.
12. Jest już nowy, dwudziesty numer kwartalnika sanktuaryjnego Mater Dolorosa. Dzieci oraz osoby dorosłe będą mogły przeczytać o objawieniach Matki Bożej w Fatimie, o historii nabożeństw fatimskich w naszym sanktuarium, wywiad z kierowniczką prac konserwatorskich prowadzonych w Bazylice, o zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia pracujących w naszej parafii, Arcybractwie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także wiele ciekawych tekstów w ramach stałych cykli. Proponujemy także nowy cykl artykułów o Maryi w Piśmie Świętym i Tradycji. W obecnym wydaniu zatytułowany jest: „Dlaczego przychodzimy do Matki Bożej?”. Dla młodzieży został również przygotowany nowy cykl, w którym autor zaprasza do wspólnej refleksji na temat obecności Pana Boga w życiu codziennym. Pierwszy artykuł zatytułowany jest: „Czy Młodzi nie potrzebują Boga?”. Zachęcamy także do skorzystania z przepisów regionalnej kuchni oraz recenzji fascynujących książek. Kwartalnik można nabywać przed kościołem oraz w zakrystii.

Jezus Chrystus zachęcił nas, abyśmy trwali w Jego miłości. Zaznaczył równocześnie, że ten kto zachowuje Jego naukę trwa w Jego miłości. Zapowiedział też swoje wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego. Otwórzmy się więc na Jego działanie i trwajmy w duchowej łączności z Jezusem na wzór Maryi, naszej Matki. Niech nas w tym wspiera Boże błogosławieństwo.

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 20

MD20s

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2017

kalendarz2017 s

Logowanie

PARTNER SERWISU:

 

 

Początek strony