Ogłoszenia duszpasterskie – 16.12.2018 r.

III Niedziela Adwentu

 

 

  1. W minionym tygodniu, w kaplicy Świętych i Błogosławionych, zainstalowane zostało oświetlenie w nowym ołtarzu z relikwiami, które ponownie zostały w nim ustawione. Wcześniej wykonane zostały nowe elementy ołtarza, a relikwiarze oraz krzyż zostały odrestaurowane i pozłocone. Dobiegają końca prace restauratorskie w kaplicy Świętego Antoniego. W najbliższych dniach będą jeszcze prowadzone prace przy dolnej części ołtarza w tej kaplicy.

 

  1. Składamy „Bóg zapłać” za złożone ofiary na prace renowacyjne w naszej świątyni parafialnej: rodzinom: z ul. Biedronia za 2000 zł, z ul. Moniuszki za 1000 zł, z ul. Starowiejskiej za 500 zł, z ul. Mickiewicza za 400 zł, z ul. Mytki Ilmanowity za 300 zł, z ul. Armińskiego za 100 zł; paniom: z ul. Moniuszki za 5000 zł, z bloku nr 3 przy ul. Józefa Marka za 1000 zł, z ul. Dworskiej za 200 zł, z ul. Jana Pawła II za 100 zł i ze Szczyrzyca za 300 zł oraz panom: z ul. Żuławskiego za 2000 zł i z ul. Jabłonieckiej za 500 zł. Dziękujemy także osobom należącym do Kółek Koronkowych oraz wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego za ofiarę 15100 zł z przeznaczeniem na nowe organy do Bazyliki.

 

  1. Dzisiaj, w trzecią Niedzielę Adwentu przed ogólnym błogosławieństwem zostanie udzielone błogosławieństwo matkom oczekującym dziecka. Dzisiaj także rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia. W ciągu tygodnia będzie ona odprawiana podczas Mszy Świętej roratniej o godz. 6.00 oraz po wieczornym nabożeństwie różańcowym. Zachęcamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w roratach. Przypominamy, że w Adwencie nie ma Mszy Świętej o godz. 6.30.

 

  1. Słowa podziękowania kierujemy do pań ze Stowarzyszenia Miłosierdzia Świętego Wincentego á Paulo i Caritas za przeprowadzanie dzisiaj kwesty na paczki dla ubogich i potrzebujących z terenu naszej parafii, a także za rozprowadzanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dziękujemy wszystkim osobom, które podzieliły się lub podzielą się w najbliższych dniach z potrzebującymi darami, składanymi w limanowskich sklepach oraz w Bazylice.

 

  1. Informujemy, że od czwartku będzie można zabierać z Bazyliki „Betlejemskie Światło Pokoju”, które przyniosą w tym dniu podczas rorat limanowscy harcerze.

 

  1.  W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 6.00 oraz o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus, żłóbków pod choinkę, szopek i gwiazd kolędowych. Po porannej Mszy Świętej w sali w Domu Pielgrzyma odbędzie się konkurs gwiazd i szopek według regulaminu zamieszczonego na stronie parafialnej i Urzędu Miasta Limanowa. O godz. 7.00 nastąpi prezentacja szopek, o godz. 8.00 – prezentacja grup kolędniczych dzieci szkolnych, młodzieży i dorosłych, o godz. 8.45 – prezentacja grup kolędniczych dzieci do siódmego roku życia. Ok. godz. 9.30 nastąpi wręczenie nagród we wszystkich kategoriach. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie oraz podtrzymania pięknego zwyczaju.

 

  1. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w naszej Bazylice będzie w piątek i w sobotę tj. 21 i 22 grudnia. Kapłani, w tym również spoza parafii, będą posługiwali od godz. 8.30 do 18.00, z przerwami od godz. 10.00 do 10.30; od 12.00 do 14.00 oraz od 16.00 do 16.30. O godz. 8.30 oraz po każdej przerwie będzie sprawowane krótkie nabożeństwo pokutne. Osoby które nie będą brały w nim udziału zachęcamy, aby osobiście przygotowały się do spowiedzi poprzez szczegółowy rachunek sumienia, np. z książeczki do modlitwy odpowiedniej dla swojego wieku. Zachęcamy także do podtrzymania po spowiedzi praktyki obchodzenia ołtarza Matki Boskiej Bolesnej. Równocześnie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie godziny przed świętami.

 

  1. W piątek od godz. 8.30 kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych z terenu naszej parafii. Jeżeli chorzy nie są odwiedzani co miesiąc, prosimy o ich zgłoszenie.

 

  1. Zachęcamy wszystkich do nabycia prasy katolickiej, w tym także ostatniego numeru kwartalnika „Mater Dolorosa”.

 

 

W Ewangelii słyszeliśmy o Janie Chrzcicielu, który przygotowywał przyjście Jezusa za ziemię i wskazywał na Niego, że będzie chrzcił Duchem Świętym. Niech wiara w Jezusa, Syna Bożego, umacnia się w nas i uzdalnia nas do odrzucanie złych nawyków oraz podejmowania dobrych uczynków wobec bliźnich. Wypełniajmy tę misję w naszych rodzinach, szkołach, zakładach pracy. Zadbajmy o wierność zasadom naszego chrześcijańskiego życia. Pomocą w tym niech będzie Boże błogosławieństwo.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 26

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony