Ogłoszenia duszpasterskie – 21.10.2018 r.

XXIX Niedziela Zwykła

 

 

 1. W minionym tygodniu zdjęte zostały rusztowania w nawie północnej. Dziękujemy wszystkim wykonawcom za dzieło odnowienia tej nawy oraz płaskorzeźb i ołtarza Świętego Józefa. Dziękujemy także firmie Pana Piotra Gurgula za użyczenie rusztowania. W najbliższym tygodniu zostanie zamontowana odnowiona boazeria i kaloryfery. Nadal trwają prace konserwatorskie w kaplicy Świętego Antoniego, dlatego drzwi do niej w dalszym ciągu będą zamknięte.

 

 1. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy w minioną niedzielę złożyli datki na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Zebraliśmy 6007 zł. Słowa podziękowania kierujemy o wszystkich osób za złożone tydzień temu ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace renowacyjne w naszej świątyni. Dziękujemy również za ofiary złożone do skarbony, a także w kancelarii parafialnej: małżeństwu obchodzącemu 45. rocznicę ślubu za 1500 zł; rodzinom: z ul. Romera za 1000 zł, z Lipowego za 1000 zł, ze Starej Wsi za 500 zł, z Mordarki za 500 zł, z ul. Armińskiego za 100 zł, z ul. Mordarskiego za 100 zł, z Mordarki za 100 zł; paniom: z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 600 zł, z ul. Bema za 500 zł, z ul. Kochanowskiego za 400 zł, z ul. Kopernika za 200 zł, z bloku nr 10 przy ul. Zygmunta Augusta za 200 zł, z ul. Kochanowskiego za 100 zł, z Mordarki za 100 zł i panu z ul. Leśnej za 500 zł. 

 

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej Bazylice w dni powszednie o godz. 17.30 i w niedziele o godz. 15.30 oraz 18.30. W najbliższym tygodniu o poprowadzenie rozważań i modlitwy prosimy: w poniedziałek Pracowników Banku Spółdzielczego w Limanowej, we wtorek przedstawicieli Kół koronkowych, w środę członków Stowarzyszenia Świętego Wincentego à Paulo i Caritas, w czwartek Wolontariuszy Wincentyńskich, w piątek młodzież z Ruchu Czystych Serc, a w sobotę przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zachęcamy, aby osoby, które nie mogą przyjść na nabożeństwo różańcowe do kościoła, odmawiały różaniec w domu, indywidualnie lub we wspólnotach rodzinnych czy też sąsiedzkich.

 

 1. W poniedziałek, w naszej diecezji będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II. W naszych modlitwach wyrażajmy wdzięczność za jego osobę i przez jego wstawiennictwo wypraszajmy dla siebie oraz innych wszelkie potrzebne łaski.

 

 1. W piątek na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po odmówieniu Koronki nastąpi zmiana intencji modlitewnych dla członków Kół Koronkowych.

 

 1. W sobotę, 27 października, o godz. 8.00 w Bazylice będzie sprawowana Msza Święta na rozpoczęcie sympozjum pt. „Kościół limanowski u początku wolnej Ojczyzny” z okazji 100. rocznicy poświęcenia naszego kościoła i odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy na tę Eucharystię, a po niej na sympozjum, które odbędzie się w Domu Pielgrzyma. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablocie oraz na stronie parafialnej.

 

 1. W niedzielę zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 12.00, sprawowaną pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża z okazji 100. rocznicy poświęcenia kościoła limanowskiego, który od 1991 roku nosi tytuł Bazyliki, a od tego roku także Kolegiaty. Na tę Eucharystię zapraszamy również poczty sztandarowe. Niech udział w tym nabożeństwie będzie wyrazem naszej wdzięczności za świątynię parafialną i jej budowniczych oraz wszystkich, którzy przekazali nam wiarę.

 

 1. Planowana, w przyszłą niedzielę, na godz. 13.30 Msza Święta rozpocznie się o godz. 14.00.

 

 1. Z okazji jubileuszu chóry i zespoły działające przy naszej parafii nagrały płytę CD. Jej promocja odbędzie się podczas koncertu w niedzielę, 28 października, o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich na ten koncert i zachęcamy do nabycia płyty.

 

 1. Kartki z wypominkami osób bliskich, zmarłych można składać w kancelarii parafialnej. Przy wypominkach rocznych można zaznaczyć godzinę Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane imiona i nazwiska zmarłych.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do odebrania dla prenumeratorów dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

 

 

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Wszyscy – jako członkowie Kościoła – jesteśmy odpowiedzialni za jego działalność misyjną. Pamiętajmy więc o modlitwie za misje i w miarę możliwości wspierajmy naszymi ofiarami dzieła misyjne Kościoła. Niech w tym umacnia nas Boże błogosławieństwo.

 

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 198 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 25

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2018

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony