Ogłoszenia duszpasterskie – 8.12.2019 r.

II Niedziela Adwentu

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

 

 

 1. Zachęcamy do trwania w postanowieniach adwentowych i przygotowywania swojego serca na spotkanie z Jezusem, który pragnie napełnić nas swoją miłością. Przez cały okres Adwentu w Bazylice w ciągu tygodnia o godz. 6.00 rano odprawiana jest Msza Święta roratnia. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, aby wspólnie pod duchową opieką Maryi – Pani Limanowskiej, przygotować się do jak najlepszego przeżycia świąt Bożego Narodzenia i spotkania z Jezusem Chrystusem. Prosimy, aby umożliwić dzieciom zajmowanie miejsc na ławkach ustawionych przed prezbiterium.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za złożone dziś na tacę ofiary na renowację Bazyliki oraz składane do puszek ofiary w ramach ogólnopolskiej zbiórki na rzecz Kościoła na Wschodzie. Dziękujemy również firmie prywatnej za 5000 zł, narzeczonym za 500 zł, małżeństwu obchodzącemu 40. rocznicę ślubu za 500 zł; rodzinom: z ul. Żuławskiego za 1500 zł, z ul. Konopnickiej za 500 zł, z Lipowego za 300 zł, a także paniom: z ul. Targowej za 300 zł, z ul. Granicznej za 200 zł i z bloku nr 7 przy ul. Spacerowej za 200 zł z przeznaczeniem na nowe organy.

 

 1. Informujemy, że w niektórych sklepach naszego miasta Caritas parafialna przygotowała kosze na dary żywnościowe do paczek świątecznych dla osób ubogich. Kosze „SOS – Podziel się z głodnym bratem” znajdują się w sklepach: „Kasztanek” przy ul. Rynek i Jana Pawła II, „Tip-Top” przy ul. Józefa Marka, „Eurospar” przy ul. Żwirki i Wigury, Dom Towarowy przy ul. Rynek oraz w delikatesach: „Centrum” przy ul. Kopernika i Zygmunta Augusta oraz Państwa Zelków przy ul. Jana Pawła II. Dziękujemy właścicielom i kierownikom tych sklepów za życzliwość, a wszystkich kupujących w nich zachęcamy do podzielenia się nabytymi towarami z osobami potrzebującymi pomocy. Kosz na towary spożywcze jest także wystawiony w naszym kościele.

 

 1. W poniedziałek, po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy do Domu Katechetycznego na spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

 1. W środę, o godz. 16.00, w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Świętego Wincentego à Paulo. Zapraszamy także osoby, które mogą włączyć się w działalność charytatywną tego stowarzyszenia.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 w Bazylice rozpocznie się nabożeństwo do Świętego Charbela. Do przygotowanych wcześniej skrzyneczek będzie można składać kartki z prośbami i podziękowaniami, które będą odczytywane podczas tego nabożeństwa. Kartki te będą przekazane do sanktuarium Świętego Charbela w Libanie i umieszczone obok jego grobu. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się błogosławieństwo olejami Świętego z Libanu.

 

 1. W sobotę, 14 grudnia, o godz. 13.00 w kaplicy na Jabłońcu będzie celebrowana Msza Święta w 105. rocznicę bitwy na Jabłońcu, a w Bazylice o godz. 17.00 rozpocznie się spotkanie modlitewne grupy Ojca Pio. Informujemy, że od nowego roku spotkania tej grupy będą odbywały się w ostatnie czwartki miesiąca o godz. 17.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 15 grudnia, osoby, które zapisały się do Wspólnoty Nieustającego Różańca, podejmą modlitwę w intencji Kościoła, Ojczyzny i naszej parafii.

 

 1. Składka z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem i oświetleniem naszego kościoła. Przed Bazyliką zostanie zorganizowana przez członków Stowarzyszenia Świętego Wincentego à Paulo i Caritas zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla osób ubogich z terenu naszej parafii. Po Mszach Świętych o godz. 10.30 i 12.00 dzieci z Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci będą rozprowadzać pierniki świąteczne. Składane ofiary zostaną przekazane na cele misyjne.

 

 1. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie grup kolędniczych oraz szopek według regulaminu zamieszczonego na stronie parafialnej i Urzędu Miasta Limanowa. Z tych stron można pobrać karty zgłoszeń. Konkurs odbędzie się w niedzielę 22 grudnia. Jeżeli ktoś chciałby mieć swój udział w konkursie jako fundator nagród, jest mile widziany.

 

 1. Telewizja Kraków wyemituje w poniedziałek o godz. 17.35 oraz we wtorek o godz. 8.00 program o chórze Canticum Iubilaeum, opracowany z okazji dwudziestolecia działalności chóru przy naszym Sanktuarium.

 

 1. W zakrystii istnieje możliwość nabycia świec Caritas przygotowanych w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

 1. U ministrantów istnieje możliwość nabycia prasy katolickiej. W sposób szczególny zachęcamy do nabycia ostatniego w tym roku numeru kwartalnika sanktuaryjnego „Mater Dolorosa”. Będziemy mogli w nim przeczytać o szkaplerzu Matki Boskiej Bolesnej, wywiad z Arcybiskupem Janem Pawłowskim, relacje z odpustu, list od misjonarza, o pomniku nagrobnym Księdza Kazimierza Łazarskiego, o Adwencie, medytacji i szereg ciekawych artykułów ukazujących się w ramach stałych cykli, a także informacje z kroniki parafialnej. Po raz ostatni będziemy mogli przeczytać artykuł zmarłego niedawno Księdza profesora Alojzego Drożdża, który publikował na łamach naszego kwartalnika od 2012 r. Znajdziemy też wiele kolorowych zdjęć. W cyklu „Oczami Młodych” polecamy refleksję o tych, którzy odeszli. Dzieci zachęcamy do sięgnięcia do załączonego dodatku, w którym zamieszczone są m.in.: biblijne opowiadanie, krzyżówka, rebusy i wykreślanka. W dalszym ciągu można nabywać także parafialne kalendarze.

 

Niech Niepokalana Maryja, nasza Matka, prowadzi nas do Jezusa, a On, który daje nam siebie w Eucharystii, umacnia nas swoją łaską i pomaga nam w przeżywaniu Adwentu, przygotowującego nas na liturgiczne wspomnienie Jego narodzenia oraz osobiste spotkanie się z Nim.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 30

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2020

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony