­Ogłoszenia duszpasterskie – 31.05.2020 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 

 

 1. W minionym tygodniu zakończone zostały prace przy płaskorzeźbach figur Apostołów i zostały już odebrane przez komisję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Dodatkowo zostały pozłocone imiona Apostołów umieszczone pod płaskorzeźbami zarówno w nawie lewej jak i prawej.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na pokrycie kosztów prac renowacyjnych w naszej parafialnej świątyni oraz na nowe organy: członkom kół koronkowych za 13000 zł, członkom chóru męskiego za 1000 zł, mieszkańcom ul. Granicznej, Widok i Sowlin Limanowskich za 2150 zł, małżeństwu obchodzącemu 50. rocznicę ślubu za 500 zł; rodzinom: ze Starej Wsi Woli za 1000 zł, z ul. Sikorskiego za 600 zł, z Lipowego Starowiejskiego za 400 zł, z bloku nr 9 przy ul. Kochanowskiego za 300 zł, z ul. Różanej za 200 zł, z bloku nr 1 przy ul. Zygmunta Augusta za 100 zł, z bloku przy ul. Spacerowej za 100 zł; paniom: z bloku nr 2 przy ul Józefa Marka za 500 zł, z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 100 zł, z Mordarki za 100 zł oraz panom: z ul. Leśnej za 200 i 100 zł. Dziękujemy także za ofiary przekazywane na konto parafialne oraz do skarbony.

 

 1. W sobotę, 30 maja, w Tarnowie, dwudziestu diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Wśród nich był także diakon Jakub Zagórski, który odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Ksiądz Jakub odprawi w naszej świątyni Mszę Świętą prymicyjną w uroczystość Bożego Ciała.

 

 1. W związku z decyzją władz państwowych oraz zarządzeniem Biskupa Tarnowskiego przypominamy, że, z zachowaniem przestrzegania przepisów sanitarnych, nie ma już ograniczeń dotyczących ilości wiernych uczestniczących w Mszach Świętych i nabożeństwach.

 

 1. Zapraszamy do uczestniczenia zarówno w niedzielnej, jak i codziennej Eucharystii. Msze Święte w niedziele oraz w ciągu tygodnia o godz. 8.00, 11.00 i 18.00 oraz nabożeństwa, z myślą o osobach starszych i chorych, będą transmitowane przez internet.

 

 1. Przypominamy, że od czerwca do końca sierpnia Msza Święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie rozpoczynać się o godz. 20.00.

 

 1. Jutro przypada Święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła. Porządek Mszy Świętych będzie niedzielny z wieczorną Eucharystią o godz. 20.00.

 

 1. Zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach czerwcowych, podczas których będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa te będą sprawowane w kościele parafialnym w ciągu tygodnia o godz. 17.30 i w niedziele o godz. 15.30.

 

 1. W I czwartek miesiąca będziemy modlić się o powołania do służby w kapłaństwie i życiu konsekrowanym.

 

 1. W I piątek miesiąca Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni dodatkowo o godz. 16.00 – dla dzieci, a także o godz. 19.15 – dla młodzieży. Po tej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramenty, którą poprowadzi młodzież z Ruchu Czystych Serc i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dodatkowa spowiedź przed I piątkiem miesiąca będzie w środę od godz. 15.00 (zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami), w czwartek od godz. 15.00 (zapraszamy młodzież) oraz w piątek od godz. 15.00. Z sakramentu pokuty można skorzystać w Bazylice także podczas Mszy Świętych.

 

 1. W piątek po Mszy Świętej o godz. 8.00 w kaplicy Świętych i Błogosławionych odbędzie się spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. Spotkanie lektorów i ceremoniarzy odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. W sobotę, w Bazylice, o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie ministrantów, a o godz. 9.45 – aspirantów.

 

 1. W I sobotę miesiąca, 6 czerwca, o godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych z terenu naszej parafii. Prosimy, jeśli ktoś tego jeszcze nie uczynił, o zgłoszenie chorych w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Na godz. 20.00, w sobotę, zapraszamy wszystkich do kościoła na Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o zabranie ze sobą kolorowych lampionów. Można je nabyć wcześniej w parafialnym sklepie „Verbum”.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 9.00 odbędzie się zmiana tajemnic róż żywego różańca.

 

 1. Informujemy, że uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się: dla dzieci ze szkoły w Starej Wsi Woli w sobotę 13 czerwca o godz. 12.00, dla dzieci klas 3 A, B i C ze Szkoły Podstawowej nr 1 w niedzielę 21 czerwca o godz. 12.00, dla dzieci klas 3 A i D ze Szkoły Podstawowej nr 3 w sobotę 27 czerwca o godz. 12.00 i dla dzieci klas 3 B, C i E ze Szkoły Podstawowej nr 3 w niedzielę 28 czerwca o godz. 12.00.

 

 1. Sakrament bierzmowania w naszej Bazylice będzie udzielony 22 czerwca o godz. 15.30 dla młodzieży z sąsiednich parafii i o godz. 18.00 dla młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w tym ostatniego numeru kwartalnika sanktuaryjnego „Mater Dolorosa”, a także do oglądnięcia koncertu pt. „W hołdzie Ojczyźnie i Maryi – Limanowskiej Pani”, który został nagrany 11 listopada ubiegłego roku w naszej Bazylice, a będzie emitowany w Telewizji Trwam dzisiaj o godz. 14.30.  

 

 

Umocnieni darami Ducha Świętego, budujemy naszą jedność z Panem Bogiem i ludźmi. Każdego dnia podejmujemy trud otwierania się na Jego natchnienia, aby przez to uświęcać nasze życie i poprzez dobry przykład głosić Chrystusa oraz umacniać wspólnotę Kościoła. Na ten codzienny wysiłek działania z mocą Ducha Świętego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 32

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2020

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony