Ogłoszenia duszpasterskie – 25.10.2020 r.

XXX Niedziela zwykła

 Rocznica poświęcenia własnego kościoła

 

 

 1. Obchodząc dziś rocznicę poświęcenia kościoła wyrażamy wdzięczność wszystkim osobom, które na przestrzeni lat wznosiły nasz kościół parafialny i dbały o jego piękno. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dziękujemy także Wam, Drodzy Parafianie, za troskę o utrzymanie naszej świątyni i współuczestniczenie w prowadzonych pracach mających na celu jej odnowienie. Przede wszystkim wyrażamy wdzięczność za tworzenie wspólnoty parafialnej i angażowanie się w jej rozwój.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w minionych dniach, w kancelarii parafialnej lub na konto bankowe, ofiary na pokrycie kosztów prac renowacyjnych, a także na nowe organy w naszym Sanktuarium: małżeństwu obchodzącemu 40. rocznicę ślubu za 400 zł, rodzinom: ze Starej Wsi za 2000 zł, z Lipowego za 1000 zł, z ul. Romera za 500 zł, ze Starej Wsi za 300 zł, z ul. Armińskiego za 150 zł, z ul. Walecznych za 100 zł; paniom: z ul. Różanej za 1000 zł, z ul. Tabora za 500 zł, z bloku nr 19A przy ul. Józefa Marka za 200 zł, z bloku nr 63 przy ul. Piłsudskiego za 200 zł, z bloku nr 2 przy ul. Zielonej za 200 zł, z ul. Narutowicza za 200 zł, z ul. Słonecznej za 200 zł, z ul. Harcerskiej za 150 zł, z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 100 zł, z ul. Chmielnik za 100 zł, z ul. Mordarskiego za 100 zł i panu ze Starej Wsi za 200 zł.

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w ostatnich różańcowych nabożeństwach październikowych. W sposób szczególny zapraszamy osoby, które jeszcze nie były na tym nabożeństwie. O poprowadzenie modlitwy różańcowej o godz. 17.30 prosimy: w poniedziałek członków Akcji Katolickiej, we wtorek mężczyzn Świętego Józefa, w środę Rycerzy Kolumba, w czwartek Dziewczęcą Służbę Maryjna i Wincentyńską Młodzież Maryjną, w piątek przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a w sobotę przedstawicieli Liturgicznej Służby Ołtarza. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę różańcową. W sposób szczególny dziękujemy osobom czytającym rozważania i prowadzącym modlitwę.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00, w kościele, rozpocznie się modlitewne spotkanie Grupy Świętego Ojca Pio.

 

 1. W piątek na godz. 15.00 zapraszamy do Bazyliki na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po odmówieniu Koronki nastąpi zmiana intencji modlitewnych dla członków Kół Koronkowych.

 

 1. Z racji przypadającej za tydzień uroczystości Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc ofiarować odpust zupełny za zmarłych. Możliwość przystąpienia do spowiedzi w naszym kościele będzie podczas Mszy Świętych oraz dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 16.00.

 

 1. Uprzejmie prosimy o uporządkowanie grobów i grobowców. Prosimy także o zatroszczenie się o wygląd zaniedbanych mogił i miejsc obok nich. Przy tej okazji przypominamy, że wszelkie prace budowlane na cmentarzu parafialnym należy uzgodnić w kancelarii parafialnej. Zgodnie z istniejącym zwyczajem obowiązek odnawiania własności grobów i grobowców przypada co dwadzieścia lat. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczane są na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza.

 

 

 1. W uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy Świętych będzie jak w każdą niedzielę. W tym dniu będzie także sprawowana Eucharystia o godz. 13.30. O godz. 14.30 w naszym kościele parafialnym rozpoczną się nieszpory żałobne, podczas których zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie, a następnie, także w kościele, odmówiony zostanie Różaniec święty za naszych bliskich zmarłych. W tym roku nie będzie procesji na cmentarze. Po południu o godz. 16.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta. Możliwość uczestniczenia w Eucharystii będzie również o godz. 19.00. Wszystkie Msze Święte i nabożeństwa będą transmitowane przez internet na stronie parafialnej.

 

 1. W Dzień Zaduszny będziemy wspominać wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte w naszej Bazylice będą sprawowane jak w każdą niedzielę.

 

 1. Kartki z wypominkami listopadowymi oraz rocznymi są przyjmowane w kancelarii parafialnej. Tradycja wypominków sięga początków kościoła, kiedy to chrześcijanie wymieniali podczas Mszy Świętych imiona swoich bliskich zmarłych, zwłaszcza męczenników, którzy oddali życie w czasach prześladowania Kościoła. Składając kartki z imionami krewnych i znajomych powierzamy ich modlitwie Kościoła oraz wspólnoty parafialnej. Wypominki listopadowe będą czytane przed Mszami Świętymi w niedziele oraz podczas nabożeństwa różańcowego, codziennie o godz. 17.30. Wypominki całoroczne odczytywane będą od pierwszej niedzieli Adwentu w niedziele przed poszczególnymi Mszami Świętymi.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i podjęcia refleksji o przemijaniu życia doczesnego. Już niebawem ukarze się kolejny numer kwartalnika „Mater Dolorosa”.

 

 

Wspominając dzisiaj poświęcenie naszego kościoła parafialnego, które odbyło się sto dwa lata temu, pamiętajmy o wdzięczności wobec wszystkich jego budowniczych i duszpasterzy, którzy pomagali nam umacniać więź z Panem Bogiem. Niech przykład naszych poprzedników zachęca nas do troski o naszą świątynię, do budowania wspólnoty parafialnej oraz do umacniania więzi miłości w naszych rodzinach, które są „domowymi kościołami”.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2021

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony