Ogłoszenia duszpasterskie – 29.03.2020 r.

V niedziela Wielkiego Postu

 

 

 1. Nieustannie trwamy na modlitwie prosząc, przez wstawiennictwo Pani Limanowskiej, miłosiernego Boga o zachowanie nas w zdrowiu i ustanie pandemii koronawirusa w naszym kraju i na świecie. Czynimy to przede wszystkim podczas codziennych Eucharystii oraz modlitwy różańcowej o godz. 20.30. Zapraszamy wszystkich do duchowego łączenia się i korzystania z transmisji internetowych.

 

 1. W związku z odwołaniem uroczystości pierwszokomunijnej, która w naszej parafii była zaplanowana w ostatnią niedzielę kwietnia, prosimy przedstawicieli rad rodziców z poszczególnych klas o ustalenie propozycji nowego terminu uroczystości, po odwołaniu stanu epidemii, i uzgodnienie go, po świętach wielkanocnych, z księdzem proboszczem.

 

 1. Ponieważ zawieszony został ustalony wcześniej termin udzielenia sakramentu bierzmowania, prosimy wszystkich kandydatów o cierpliwe oczekiwanie na podanie przez Księdza Biskupa nowej daty, o czym niezwłocznie poinformujemy.

 

 1. Planowany na 17 kwietnia kurs przedmałżeński jest również zawieszony. Nowy termin zostanie podany po ustaniu epidemii. Osoby, które zaplanowały zawarcie sakramentu małżeństwa w kwietniu lub w maju, prosimy o skontaktowanie się z księdzem proboszczem.

 

 1. Dziękujemy Wam, Siostry i Bracia, za zrozumienie wyjątkowo trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się nasz kraj, i wyrozumiałość w odniesieniu do ustaleń władz państwowych oraz rozporządzeń Biskupa Tarnowskiego. Prosimy też nie stawiać nas, kapłanów, w niełatwej sytuacji. Nikomu z nas nie jest łatwo przeżywać istniejące trudności, zwłaszcza dotyczące ograniczeń w udziale w Mszach Świętych oraz nabożeństwach. W duchu posłuszeństwa musimy przetrwać ten okres, wspierać się wzajemnie i nie sprawiać sobie dodatkowych przykrości.

 

 1. Składamy podziękowanie za złożone ofiary na pokrycie kosztów związanych z przeprowadzonymi pracami renowacyjnymi w naszej świątyni: rodzinom: z ul. Księdza Jońca za 1000 zł, z ul. Szwedzkiej za 1000 zł, z ul. Szymanowskiego za 200 zł oraz pani z ul. Sikorskiego za 100 zł i panu ze Starej Wsi za 500 zł, a także rodzinie z ul. Szwedzkiej za 1000 zł na pokrycie kolejnej raty na nowe organy. Dziękujemy także rodzinom i poszczególnym osobom za złożone w kancelarii lub przesłane na konto parafii ofiary na utrzymanie bieżące kościoła oraz na kwiaty do grobu Pańskiego i za ofiary składane do skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna ostatni okres Wielkiego Postu przed Wielkim Tygodniem. Zgodnie z tradycją na znak smutku i zadumy zasłaniamy w świątyniach krzyże, aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

 

 1. Ponieważ w tym roku nie będzie można zorganizować spowiedzi przedświątecznej z udziałem zaproszonych z dekanatu księży, prosimy już od jutra korzystać z posługi kapłana, który codziennie w godzinach od 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.30 pełni dyżur w kaplicy Świętych i Błogosławionych, a także kapłana, który od godziny 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.30 będzie pełnił posługę w konfesjonale w Bazylice. Będzie to również okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca. Prosimy, aby w kaplicy przebywała w czasie spowiedzi jedna osoba, a w Bazylice nie więcej niż pięć osób.

 

 1. W czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do służby w kościele.  

 

 

 1. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Matki Boskiej Bolesnej. Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. O godz. 20.00 w Bazylice rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim odmówimy Różaniec. Nabożeństwa te będą transmitowane, dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy. Informujemy, że Komunia Święta w tym dniu będzie dodatkowo udzielana pomiędzy Mszami Świętymi przy zachowaniu powinności przebywania w kościele pięciu osób. Z racji na uroczystość, w piątek nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jednak ze względu na przeżywaną pandemię, zachęcamy do tej wstrzemięźliwości i ofiarowania jej, jak i innych wyrzeczeń, w duchu wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy oraz uproszenia Go o zatrzymanie śmiercionośnego wirusa. Zachęcamy także, aby w tym dniu umieścić w oknach naszych mieszkań i domów obraz Matki Boskiej Bolesnej. Niech to będzie znak naszej jedności z Maryją, Panią Limanowską, i wyraz naszego chrześcijańskiego świadectwa.

 

 1. Zgodnie z dekretem Biskupa Tarnowskiego, w pierwszą sobotę kwietnia nie będzie możliwy wyjazd kapłanów do chorych. Posługa wobec osób chorych, w czasie trwania pandemii, jest możliwa tylko w niebezpieczeństwie śmierci.     

 

 1. W Niedzielę Palmową, jak już zapowiadaliśmy, nie odbędzie się wyjątkowo konkurs palm. Zachęcamy jednak, aby w miarę możliwości, umieścić palmy w swoich domach na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy przed skazaniem Go na śmierć.

 

 1. W tym roku nie jest możliwa zbiórka do puszek na paczki dla ubogich. Istnieje jednak możliwość przekazania jałmużny wielkopostnej na ten cel. Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie internetowej naszej parafii. 

 

 1. W zakrystii można nabyć tygodnik dla dorosłych „Niedziela”, miesięczniki dla dzieci „Mały gość niedzielny”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” oraz kwartalnik sanktuaryjny „Mater Dolorosa”, a także paschaliki i baranki wielkanocne, z których dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne.

 

 

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”. Niech te słowa Pana Jezusa z Ewangelii będą dla nas przedmiotem refleksji w rozpoczynającym się kolejnym tygodniu Wielkiego Postu. Niech umocnią nasza nadzieję na pokonanie zaistniałych trudności i umocnią wiarę w naszego Pana i Zbawiciela. Wszystkim Wam, Siostry i Bracia, tu obecnym oraz zgromadzonym w domach, niech Pan Bóg błogosławi.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 31

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2020

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony