Ogłoszenia duszpasterskie – 1.01.2018 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 

 

  1. Dzięki Bożej Opatrzności rozpoczęliśmy nowy rok, który zawierzamy Świętej Bożej Rodzicielce.

 

  1. 4 stycznia przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz podczas nabożeństwa o godz. 17.30 będziemy modlić się o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

  1. Z racji pierwszego piątku miesiąca zachęcamy wszystkich do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. Jeżeli ktoś będzie chciał przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania informujemy, że spowiedź w naszej Bazylice jest możliwa podczas wszystkich Mszy Świętych, a dodatkowo będzie możliwa także w piątek od godz. 15.00.

 

  1. W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Jest to uroczystość obowiązkowa. Porządek Mszy Świętych będzie niedzielny. W tym dniu zostaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie Świętego Charbela, o którym też usłyszymy podczas okolicznościowego kazania. Po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się poświęcenie złota, kadzidła, kredy i mirry. Składka z tej uroczystości będzie przeznaczona na cele misyjne. O godz. 9.45 z placu obok ronda na ul. Matki Boskiej Bolesnej wyruszy w kierunku Rynku orszak Trzech Króli. Do orszaku zapraszamy również grupy kolędnicze. O godz. 10.00 na Rynku odbędzie się krótka inscenizacja, a następnie będzie wspólny przemarsz do Bazyliki na Mszę Świętą. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Podczas Eucharystii o godz. 10.30 zostaną przyjęte dzieci do Diecezjalnego Dzieła Misyjnego.

 

  1. Z racji obchodzonej w I sobotę stycznia uroczystości, kapłani udadzą się z comiesięcznymi odwiedzinami do osób starszych i chorych wyjątkowo od godz. 14.00.

 

  1. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako niedziela Chrztu Pańskiego. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 odbędzie się zmiana tajemnic róż żywego różańca.

 

  1. Informujemy, że Telewizja Kraków nakręciła film o duszpasterstwie młodzieży w naszej diecezji. Część tego filmu nakręcona została w Limanowej podczas Diecezjalnego Spotkania Młodzieży we wrześniu. Emisja nastąpi na kanale Telewizji Kraków w czwartek – 4 stycznia o godz. 19.25, w sobotę – 6 stycznia o godz. 19.10 i w poniedziałek – 8 stycznia o godz. 17.35 w ramach cyklu „Parafia z sercem”.

 

 

Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę otrzymamy, towarzyszy nam każdego dnia nowego roku i umacnia nas na drogach codziennego życia. Niech daje nam potrzebną siłę do odważnego wyznawania wiary w największą miłość – Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 26

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony