Ogłoszenia duszpasterskie – 7.01.2018 r.

Święto Chrztu Pańskiego

 

 1. Przeżywana dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego jest okazją do przypomnienia sobie przyrzeczeń chrzcielnych. Zachęcamy wszystkich do zachowywania tych zobowiązań w ciągu całego roku. Niech nasza postawa życia chrześcijańskiego będzie wzorem dla innych, zwłaszcza tych, którzy przeżywają kryzys w wierze i nie uczestniczą regularnie w życiu Kościoła. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra szaty liturgiczne będą w kolorze zielonym. Podczas liturgii modlitwy i pieśni będą z okresu zwykłego w ciągu roku. Z racji na tradycję w naszym kraju, śpiew kolęd możliwy jest poza liturgią do 2 lutego.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na prace renowacyjne w Bazylice: małżeństwu obchodzącemu 5. rocznicę ślubu za 1000 zł, Dyrekcji i Pracownikom Miejskiego Przedszkola nr 1 za 200 zł; rodzinom: ze Starej Wsi za 1500 zł, z ul. Sikorskiego 500 zł, z ul. Przyłęckiego za 500 zł, z ul. Piłsudskiego za 500 zł, z ul. Reja za 500 zł, ze Starej Wsi za 500 zł, z ul. Mordarskiej za 300 zł; paniom: z bloku nr 14 przy ul. Moniuszki za 500 zł i z Lipowego za 200 zł.

 

 1. W poniedziałek, po Mszy Świętej wieczornej, w sali w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

 1. W środę, po Mszy Świętej wieczornej, w sali w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

 1. W czwartek na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy rodziny z dziećmi. Po Eucharystii odbędzie się modlitewne czuwanie i kolędowanie.

 

 1. Spotkanie modlitewne grupy Świętego Ojca Pio rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00.

 

 1. Za tydzień, w niedzielę, o godz. 11.00 w Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie osób niepełnosprawnych, a po Mszy Świętej o godz. 16.00 w Bazylice – spotkanie modlitewne Bractwa Matki Boskiej Bolesnej.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z renowacją nawy głównej naszej Bazyliki.

 

 1. W sobotę, 20 stycznia, odbędzie się bezalkoholowy bal karnawałowy, organizowany przez rodziny Domowego Kościoła. Szczegółowe informacje zamieszczone są na afiszach w gablotach parafialnych.

 

 1. Z racji możliwości przekazywania do 30 kwietnia 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego zachęcamy, aby uczynić to na rzecz Caritas lub chórów, bądź też stowarzyszeń działających przy naszej parafii.

 

 1. Od 18 do 25 lipca planowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje udzielane są w kancelarii parafialnej.

 

 1. Na prośbę wielu parafian apelujemy, aby nie palić w piecach śmieci i elementów plastikowych.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuł o konkursie szopek i grup kolędniczych, który odbył się w naszej parafii w grudniu ubiegłego roku. Uczestnicy konkursu zostali uwiecznieni na wspólnym zdjęciu. Istnieje też możliwość nabycia kalendarzy parafialnych.

 

Program Wizyty Kolędowej (kliknij)

 

Wszystkim Wam, Drodzy Parafianie, życzymy miłego wypoczynku niedzielnego. Znajdźmy chwilę czasu na refleksję związaną z realizacją w codziennym życiu zobowiązań chrzcielnych. Niech Pan Bóg nam w tym błogosławi.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 26

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony