Ogłoszenia duszpasterskie – 28.01.2018 r.

IV niedziela zwykła

 

 

 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i miłą atmosferę, jaka towarzyszyła tej wizycie. Jesteśmy wdzięczni za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi życia duszpasterskiego w naszej parafii oraz za troskę o wygląd naszej parafialnej świątyni. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary na remont Bazyliki. Pragniemy zapewnić Was, Drodzy Parafianie, że dzielimy Wasze bóle i strapienia oraz radości i nadzieje. W sposób szczególny łączymy się z osobami chorymi i cierpiącymi, przeżywającymi żałobę oraz pozostającymi w oczekiwaniu na otrzymanie pracy. Wszystkich obejmujemy naszą codzienną modlitwą. Każdy z kapłanów odprawi Mszę Świętą za osoby, które odwiedził podczas kolędy: w poniedziałek ks. Proboszcz, we wtorek ks. Sylwester Brzeźny, w środę ks. Krzysztof Czyżowski i ks. Robert Duda, w czwartek ks. Piotr Witowski, ks. Robert Pociecha, ks. Janusz Psonak i ks. Bartosz Miziński. Te Msze Święte będą odprawiane o godz. 18.00.

 

 1. W minionym tygodniu zostały zabrane do pracowni konserwatorskiej: figury aniołów z chóru, krzyż z kaplicy Świętego Antoniego oraz obraz „Chrystus w Ogrójcu”. Trwały prace przy ustawianiu rusztowania w bocznej nawie Bazyliki. W najbliższych dniach będą one kontynuowane. Rusztowanie zostanie także ustawione w kaplicy Świętego Antoniego. Niebawem rozpocznie się konserwacja sklepienia, płaskorzeźb i stacji drogi krzyżowej oraz malowanie ścian. Na czas prowadzonych prac wejście do kościoła od strony plebanii będzie zamknięte. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i nie przechodzenie pod rusztowaniem w trakcie prowadzonych prac. Msza Święta o godz. 11.00, w tym tygodniu, będzie sprawowana w kaplicy Świętych i Błogosławionych.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na ogrzewanie i oświetlenie naszej Bazyliki, a także za ofiary na cele renowacyjne w naszej parafialnej świątyni: pielgrzymom z Krakowa za 300 zł; rodzinom: z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 1000 zł, z ul. Żwirki i Wigury za 500 zł, z bloku nr 19 A przy ul. Józefa Marka za 300 zł, z bloku nr 7 przy ul. Zygmunta Augusta za 100 zł, z ul. Armińskiego za 100 zł; paniom: z ul. Słonecznej za 500 zł, z ul. Sportowej za 300 zł, z Krakowa za 1000 zł, z Pisarzowej za 200 zł oraz panom: z ul. Kolejowej za 1500 zł i ze Starej Wsi za 1000 zł.

 

 1. Ponawiamy zaproszenie do wspólnego kolędowania na „pożegnanie żłóbka”, które odbędzie się w naszym parafialnym kościele dzisiaj o godz. 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się o godz. 14.45.

 

 1. W poniedziałek na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy członków Akcji Katolickiej. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie świąteczne.

 

 1. W środę do Domu Katechetycznego zapraszamy Rycerzy Kolumba oraz panów stróżujących wokół naszej Bazyliki. Na to spotkanie zapraszamy również mężczyzn, którzy chcą się podjąć zobowiązania stróżowania, przypadającego raz na dwa miesiące.

 

 1. W środę oraz w czwartek od godz. 16.00 i w piątek o godz. 15.00 będzie możliwość skorzystania dodatkowo z sakramentu pokuty i pojednania.

 

 1. W pierwszy czwartek lutego podczas nabożeństw po Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30 będziemy modlić się o nowe powołania do służby w kapłaństwie i życiu konsekrowanym. Na wieczorne nabożeństwo oraz Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy rodziców i kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

 1. W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy Świętych, sprawowanych według porządku niedzielnego, będzie poświęcenie gromnic. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na klasztory kontemplacyjne. W tym dniu, z racji Światowego Dnia Życia Osób Konsekrowanych, będziemy w sposób szczególny modlić się za siostry zakonne, posługujące w naszej parafii. Modlitwą obejmijmy również Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego, obchodzącego 43. rocznicę święceń biskupich.

 

 1. W I sobotę miesiąca po Mszach Świętych nastąpi błogosławieństwo gardła ku czci Świętego Błażeja, biskupa i męczennika. Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP będzie sprawowana o godz. 8.00. W tym dniu o godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych z naszej parafii. Jeżeli ktoś w poprzednim miesiącu nie zgłosił chorego, prosimy, aby uczynił to w najbliższych dniach w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, podczas którego będziemy się modlić o uzdrowienia z wszelakich chorób oraz za ciężko chorych i konających. Kartki z intencjami modlitewnymi można będzie składać już przed wieczorną Eucharystią.

 

 1. Za tydzień, składane na tace ofiary będą przeznaczone na cele diecezjalne. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 nastąpi zmiana tajemnic róż żywego różańca.

 

 1. Informujemy, że 17 lutego o godz. 18.00 w parafii Świętego Józefa w Starej Wsi rozpocznie się kurs przedmałżeński. W naszej parafii taki kurs zaplanowany jest od 6 do 8 kwietnia oraz od 28 do 30 września. Sakrament bierzmowania będzie udzielany w Bazylice w czwartek 5 kwietnia, a uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 29 kwietnia.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i książek religijnych, które można także pożyczać w naszej bibliotece parafialnej.

 

 

Jezus wyrzucał złe duchy i nauczał z mocą. Jego nauka jest wciąż aktualna, dlatego wsłuchujmy się w nią i bądźmy zawsze blisko Jezusa, aby nie zabrakło nam żywej wiary, gorącej miłości i niezłomnej nadziei. Wszyscy jesteśmy posłani, by przeżyciem zjednoczenia się z Chrystusem ubogacać dzień po dniu swoje środowisko. W tym posłaniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 26

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony