Ogłoszenia duszpasterskie – 4.02.2018 r.

V niedziela zwykła

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie gości przebywających na terenie naszej parafii podczas ferii zimowych. Życzymy miłego wypoczynku i nabrania fizycznych oraz duchowych sił. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw, których godziny rozpoczęcia umieszczone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

 1. W minionym tygodniu zakończone zostało stawianie rusztowania w bocznej nawie i rozpoczęto prace renowacyjne na sklepieniu w tylnej części nawy. Ustawiane jest rusztowanie w kaplicy Świętego Antoniego. Kontynuowane są też prace malarskie pod chórem. Prosimy o zachowywanie ostrożności. Msze Święte o godz. 11.00 będą sprawowane w kaplicy Świętych i Błogosławionych.

 

 1. Serdeczne podziękowanie za złożone w minionym tygodniu ofiary na prace renowacyjne w naszej Bazylice kierujemy do narzeczonych za 500 zł oraz do rodzin: z Sowlin za 1000 zł, z ul. Ogrodowej za 1000 zł, z ul. Piłsudskiego za 500 zł, z Lipowego za 500 zł, z ul. Kolejowej za 200 zł i ze Słopnic za 400 zł oraz do pań: z ul. Paderewskiego za 1000 zł, z ul. Konopnickiej za 500 zł, ze Starej Wsi za 100 zł i pana z ul. Kolejowej za 150 zł. 

 

 1. W środę, po Mszy Świętej wieczornej, w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 

 1. W sobotę, 10 lutego, będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych, niepełnosprawnych, emerytów i rencistów, a osoby zdrowe prosimy, aby im pomogły w dotarciu do naszej Bazyliki. Od godz. 9.30 przewidziana jest spowiedź. O godz. 10.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Matki Boskiej Bolesnej, a o godz. 11.00 celebrowana będzie Msza Święta, połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Nabożeństwo to będzie transmitowane przez internet. W tym dniu, przypadnie 7. rocznica śmierci arcybiskupa Józefa Życińskiego, byłego Biskupa Tarnowskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o nim i polecajmy jego duszę miłosiernemu Bogu.

 

 1. O godz. 19.00 w sobotę odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej Ojca Pio.

 

 1. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 zapraszamy na wspólną modlitwę członków Bractwa Matki Boskiej Bolesnej.

 

 1. Bardzo prosimy, aby pamiętać o osobach starszych i chorych, zwłaszcza samotnych, i przyjść im z pomocą lub zgłosić konieczność pomocy w kancelarii parafialnej.

 

 1. Za tydzień, z racji drugiej niedzieli miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele renowacyjne w naszej Bazylice.

 

 1. W drugim tygodniu ferii, od 19 do 23 lutego, przy naszej parafii zostaną zorganizowane przez Młodzież z Wolontariatu Wincentyńskiego oraz Siostrę Monikę zajęcia dla dzieci klas od pierwszej do piątej szkół podstawowych. Informacje umieszczone są na plakacie w gablocie parafialnej.

 

 1. Informujemy, że 25 lutego po Mszy Świętej o godz. 16.00 w naszej Bazylice planowany jest koncert pasyjny, którego oprawę muzyczną będzie stanowić Oratorium Josepha Haydna „Siedem słów Chrystusa na krzyżu". Szczegółowe informacje będą podane w późniejszym terminie.

 

 1. U ministrantów i w zakrystii można nabyć prasę katolicką.

 

W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy o Panu Jezusie, który „uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił”. Niech będzie to zachętą dla nas, abyśmy z wszystkimi problemami, chorobami ducha i ciała przychodzili do Jezusa. Jemu, nie tylko podczas Eucharystii, ale także w prywatnej modlitwie, powierzajmy te sprawy i prośmy także o uleczenie oraz pomoc dla naszych bliskich. Niech nam wszystkim błogosławi Bóg wszechmogący.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 26

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony