Ogłoszenia duszpasterskie – 11.02.2018 r.

VI niedziela zwykła

 

 

 1. W sobotę, 10 lutego, w naszej parafii obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Wszystkim osobom, które pomogły i przyczyniły się do zorganizowania obchodów tego dnia składamy serdeczne podziękowanie. Przypominamy, że Msza Święta dla chorych, z modlitwą o uzdrowienie, sprawowana jest w naszej Bazylice w każdy piątek o godz. 8.00. Jest ona również transmitowana przez internet na stronie parafialnej.

 

 1. W ostatnim tygodniu zostało ustawione dodatkowe rusztowanie przed chórem w nawie głównej kościoła. W najbliższych dniach będą kontynuowane prace przygotowawcze przed malowaniem ścian na chórze i pod chórem. Prosimy o korzystanie w ciągu tygodnia z drzwi pod wieżą oraz od strony parkingu, a także aby nie przechodzić pod rusztowaniami.

 

 1. Dziękujemy za złożone ofiary na prace remontowe w naszej Bazylice: właścicielowi firmy transportowej z Limanowej za 500 zł, narzeczonym za 500 i 200 zł; rodzinom: z ul. Piłsudskiego za 2000 zł, ze Sowlin za 1000 zł, z ul. Ogrodowej za 500 zł, z ul. Romera za 400 zł, z bloku nr 2a przy ul. Zygmunta Augusta za 200 zł, z Mordarki za 200 zł, paniom: z ul. Grunwaldzkiej za 100 zł, z ul. Kochanowskiego za 100 zł, z bloku nr 5 przy ul. Konopnickiej za 100 zł, z bloku nr 10 przy ul. Zygmunta Augusta za 100 zł oraz panu z Wilkowiska za 500 koron norweskich. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj na tacę, a także za składane ofiary do skarbony.

 

 1. W poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do Domu Katechetycznego na spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Środą Popielcową. Zachęcamy do uczestniczenia w tym nabożeństwie, podczas którego przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy wynagradzać Panu Bogu za grzechy własne i całego świata. Program adoracji w naszej Bazylice jest następujący: Kliknij tutaj…

 

 1. W Środę Popielcową rozpocznie się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach Świętych będą zbierane ofiary na cele charytatywne. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. trzykrotny posiłek w ciągu dnia z zachowaniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Post ten obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Natomiast od 14. roku – tak, jak w każdy piątek w ciągu roku – obowiązuje powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych.

 

 1. W okresie Wielkiego Postu w naszej Bazylice będą odprawiane następujące nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa – w piątek po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 11.00 oraz po południu
  o godz. 16.00 (dla dzieci), o 17.15 (dla dorosłych) i o 19.00 (dla młodzieży);
 • Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 15.15 i 18.00;
 • Droga Matki Boskiej Bolesnej – w sobotę po Mszy Świętej o godz. 8.00 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.

Niech udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej pobożności pasyjnej i miłości do czczonej w naszym sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej.

 

 1. W sobotę o godz. 21.00 rozpocznie się modlitewne czuwanie przed Wielkim Postem. Na zakończenie, o godz. 23.00 będzie sprawowana Msza Święta.

 

 1. Za tydzień składka na tacę będzie przekazana na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

 1. Informujemy, że do 23 lutego można zapisywać się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w której znajdziemy szereg ciekawych artykułów, a także informacje i komentarze dotyczące bieżących spraw społecznych.

 


W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy o trędowatym, który zwrócił się do Pana Jezusa z prośbą o oczyszczenie. My również możemy zwracać się do Niego o oczyszczenie nas z naszych słabości i grzesznych przyzwyczajeń. Niech nikt z nas nie wątpi, że Chrystus może nas przemienić i obdarzyć swoimi łaskami, które pomogą nam prowadzić szczęśliwe życie. Otwórzmy się więc na Jego działania. Niech w tym wspomaga nas Boże błogosławieństwo, które w sposób szczególny niech towarzyszy dzieciom, młodzieży i nauczycielom rozpoczynającym ferie zimowe.

 

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 26

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony