Ogłoszenia duszpasterskie – 3.06.2018 r.

IX niedziela zwykła

 

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu, Przedsiębiorstwu „Limar”, Urzędowi Miasta oraz Handlowej Spółdzielni Pracy za przygotowanie ołtarzy na rynku w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, a także służbom porządkowym Urzędu Miasta oraz Policji w Limanowej za zamknięcie ruchu kołowego w celu umożliwienia przejścia procesji eucharystycznej. Dziękujemy wszystkim za udział w procesji i złożone świadectwo wiary w Jezusa Eucharystycznego.

 

  1. Wyrazy wdzięczności kierujemy za złożone w minionym tygodniu ofiary na prace renowacyjne w naszej Bazylice: uczestnikom nabożeństw majowych przy kapliczkach: przy ul. Ks. Jana Rachwała za 600 zł, przy ul. Mickiewicza za 500 zł, przy ul. Grunwaldzkiej za 300 zł, Świętego Walentego w Parku Miejskim za 200 zł; członkiniom róży różańcowej pani Urszuli Frys za 300 zł; małżeństwu obchodzącemu 45. rocznicę ślubu za 400 zł, narzeczonym za 500 zł; rodzinom: ze Sowlin za 1000 zł, z ul. Jana Pawła II za 1000 zł,  z ul. Różanej za 500 zł, z bloku nr 4 przy ul. Zygmunta Augusta za 300 zł, a także paniom: z bloku nr 29 przy ul. Zygmunta Augusta za 400 zł i z ul. Tarnowskiej za 200 zł oraz panom: ze Starej Wsi 500 zł i z Mordarki za 200 zł. Dziękujemy również za składane ofiary do skarbony, które będą przeznaczone na ten sam cel.

 

  1. Z racji Oktawy Bożego Ciała zapraszamy do uczestniczenia w procesjach eucharystycznych po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 18.00. O godz. 17.30 będą nieszpory eucharystyczne. Zakończenie Oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci będzie w czwartek o godz. 8.00 i 18.00. Na tych nabożeństwach będzie również poświęcenie wianków.

 

  1. W I czwartek miesiąca będziemy modlić się o powołania do służby w kapłaństwie i życiu konsekrowanym.

 

  1. W piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza Święta z procesją wokół kościoła będzie o godz. 8.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy w sobotę na godz. 9.30 do sali na parterze w Domu Katechetycznym. Dziewczęta, które chcą dołączyć do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej, Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej lub Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci zapraszamy na spotkania w sobotę o godz. 10.00 do sal w Domu Katechetycznym.

 

  1. W najbliższą sobotę, 9 czerwca, z racji Wiosennego Dnia Zmarłych o godz. 17.15 z Bazyliki wyruszy procesja z relikwiami Świętych i Błogosławionych. O ich niesienie prosimy osoby noszące feretrony oraz przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń działających przy naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji, podczas której będziemy odmawiać Różaniec za zmarłych. Przejdziemy przez cmentarz parafialny na nowy cmentarz, gdzie o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta. W procesji w drodze powrotnej do kościoła będziemy wypraszać życie wieczne dla naszych bliskich zmarłych przez wstawiennictwo Wszystkich Świętych, śpiewając litanię do nich. Prosimy o uporządkowanie w najbliższych dniach grobów, także tych, którymi nikt z rodziny się nie zajmuje. Bardzo prosimy wynosić śmieci do śmietnika przy bramie od strony rzeki oraz ustawionego w tym celu śmietnika na ulicy Szwedzkiej.

 

  1. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prac renowacyjnych w Bazylice.

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę odbędzie się o godz. 15.30.

 

  1. Zachęcamy do nabywania kwartalnika sanktuaryjnego „Mater Dolorosa”. Znajdziemy w nim m.in. artykuły: z okazji setnej rocznicy poświęcenia kościoła, opracowany na podstawie kroniki parafialnej, opisujący historię powstawania naszej świątyni, o konserwacji Piety Limanowskiej przed koronacją, pierwszą część rozmowy z Księdzem Karolem Dziubaczką, opis witraża Polonia rediviva, o Modlitwie Pańskiej, o Maryi z Nazaretu, o otyłości, o wierze ateistów i wierze chrześcijan, a także inne, ukazujące się w ramach stałych cykli. Młodzieży polecamy refleksje odnoszącą się do odczytywania woli Bożej w życiu codziennym, a dzieciom – stały dodatek z opowiadaniem, krzyzówką, rebusami i wykreślanką.  

 

Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w oktawie Bożego Ciała. Dziękujmy Jezusowi za to, że przychodzi do nas i daje nam siebie pod postacią eucharystycznego Chleba. Starajmy się też uczestniczyć w dalszym ciągu w kolejnych dniach tej oktawy i dajmy świadectwo naszej miłości do Eucharystycznego Pana.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 207 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 27

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony