Ogłoszenia duszpasterskie – 10.06.2018 r.

X Niedziela Zwykła

 

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie paniom noszącym podczas oktawy Bożego Ciała feretrony. Jesteśmy wdzięczni także panom za noszenie podczas procesji chorągwi i baldachimu. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionych dniach dawali świadectwo miłości Jezusowi Eucharystycznemu. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, które pomogły zorganizować Wiosenny Dzień Zmarłych.

 

  1. Dziękujemy za złożone ofiary na cele remontowe w naszej Bazylice: osobom modlącym się podczas nabożeństw majowych i Mszy Świętej przy kapliczkach: na Tokarzówce za 2100 zł, na osiedlu Majerz i Podgolców na Starej Wsi za 600 zł, przy ul. Paderewskiego za 400 zł, na Lipowym Starowiejskim i Słopnickim za 320 zł; rodzinom: z ul. Kościuszki za 1000 zł, z ul. Willowej za 1000 zł, z ul. Mickiewicza za 500 zł, z ul. Sikorskiego za 300 zł oraz pani z ul. Piłsudskiego za 500 zł i panom: ze Starej Wsi za 1000 zł i z ul. Piłsudskiego za 200 zł.

 

  1. Zachęcamy do oddawania czci Sercu Pana Jezusa podczas nabożeństw czerwcowych w kościele parafialnym w ciągu tygodnia o godz. 17.30 i w niedziele o godz. 15.30.

 

  1. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej w Domu Katechetycznym w sali na parterze odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Będzie to ostatnie spotkanie przed wakacjami. W sali na piętrze odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Świętego Wincentego à Paulo. Zapraszamy także osoby, które są chętne, by współpracować z tym stowarzyszeniem.

 

  1. Egzaminy przed bierzmowaniem dla uczniów klas drugich Gimnazjum i klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 3 odbędą się w auli Domu Pielgrzyma we wtorek od godz. 14.30, a dla uczniów z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 1 w czwartek od godz. 15.00. Szczegóły podadzą katecheci.

 

  1. W piątek, 15 czerwca, przypada szósta rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Otoczmy modlitwami naszego Rodaka i przez wstawiennictwo Pani Limanowskiej prośmy dobrego Boga o potrzebne siły oraz łaski do wypełniania powierzonej Księdzu Biskupowi posługi.

 

  1.  W piątek, jak każdego piętnastego dnia miesiąca, wspólnota Nieustającego Różańca Świętego podejmie modlitwę różańcową w ciągu całej doby w intencji Kościoła, Ojczyzny i naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tym dniu, w dowolnym czasie, do modlitwy różańcowej, aby każdy piętnasty dzień miesiąca był szczególnym oddaniem czci Matce Bożej w naszej parafii.

 

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu rozpoczną się obchody Diecezjalnego Święta Rodziny. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autobusu o godz. 9.30. Chętnych do wyjazdu, zwłaszcza rodziny, prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W dalszym ciągu można nabywać także sanktuaryjny kwartalnik „Mater Dolorosa”.

 

 

„Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?” To pytanie postawił Jezus w dzisiejszej Ewangelii. W odpowiedzi na nie powiedział: „Kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matkę”. Czyńmy więc wszystko, abyśmy każdego dnia, podejmując różne decyzje i wypowiadając różne słowa, wypełniali wolę Boga. Niech w tym wspomaga nas błogosławieństwo.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 226 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 27

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony