Ogłoszenia duszpasterskie – 24.06.2018 r.

Uroczystość Świętego Jana Chrzciciela

 

 

  1. W naszym kościele parafialnym kontynuowane są prace przy renowacji nawy bocznej, ołtarza Świętego Józefa oraz kaplicy Świętego Antoniego. W minionym tygodniu zebrała się komisja Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w celu ustalenia kolorystyki odnawianych elementów.

 

  1. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, które przekazały ofiary pieniężne na prace renowacyjne w naszej Bazylice. Dziękujemy małżeństwu obchodzącemu 50. rocznicę ślubu za 1000 zł; rodzinom: z ul. Agrestowej za 1000 zł, z ul. Czyżewskiego za 1000 zł, z ul. Wiejskiej za 500 zł, z ul. Jabłonieckiej za 300 zł, z ul. Sikorskiego za 200 zł, z ul. Armińskiego za 100 zł, z bloku nr 24 przy ul. Mickiewicza za 400 zł; panom: z bloku nr 3 przy ul. Zygmunta Augusta za 100 zł, z Lipowego za 100 zł oraz pani z Warszawy za 500 zł.

 

  1. Zapraszamy do uczestniczenia w ostatnich nabożeństwach czerwcowych. Dzisiaj i w piątek będą one sprawowane o godz. 15.30, a w pozostałe dni – o godz. 17.30.

 

  1. W piątek, 29 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy Świętych będzie jak w każdą niedzielę. Zebrane ofiary będą przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego. Z racji uroczystości, w piątek, nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta w kaplicy na Jabłońcu.

 

  1. 2 lipca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Osoby chcące wziąć w niej udział prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

 

  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do końca tygodnia można jeszcze nadsyłać rozwiązania krzyżówek i zagadek logicznych z ostatniego numeru „Mater Dolorosa”.

 

 

„Kimże będzie to dziecię? Bo istotnie ręka Pańska była z nim”. Tak pytano o Jana Chrzciciela. Bóg przygotowywał go na pustkowiu do zadania, które miał podjąć. Dzięki temu, gdy dorósł i stał się duchowym mistrzem dla innych, wskazywał na Jezusa Chrystusa, Baranka Bożego. Również my winniśmy ukazywać innym Jezusa i pomagać im, aby się z Nim spotykali. Niech w wypełnianiu tego zadania wspomaga nas Boże błogosławieństwo.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 26

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony