Ogłoszenia duszpasterskie – 1.07.2018 r.

XIII Niedziela Zwykła

 

 

  1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii i życzymy udanego odpoczynku oraz spędzenia miłych chwil. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium i umocnienia także sił duchowych. Informacja o nabożeństwach znajduje się w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii, a także w kwartalniku sanktuaryjnym „Mater Dolorosa”.

 

  1. W związku z ustawionymi rusztowaniami w naszym kościele uprzejmie prosimy rodziców o szczególniejszą troskę o dzieci, zwłaszcza małe, aby nie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Na sklepieniu nawy bocznej trwają prace przy uzupełnianiu warstwy malarskiej oraz pozłacaniu elementów sztukatorskich. Trwają także prace konserwatorskie w kaplicy Świętego Antoniego. Zakończone zostały prace przy renowacji ołtarza Świętego Józefa.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na prace renowatorskie: członkiniom róży różańcowej pani zelatorki Marii Lasek za 1000 zł; rodzinom: z ul. Jana Pawła II za 1000 zł, z ul. Mickiewicza za 500 zł, z ul. Polnej za 500 zł, z Lipowego Dolnego za 300 zł, z ul. Kasprowicza za 100 zł oraz pani z ul. Kościuszki za 1000 zł i panu z ul. Mordarskiej za 100 zł.

 

  1. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie oraz do życia konsekrowanego. Okolicznościowe nabożeństwo będzie sprawowane po Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30.

 

  1. Z racji I piątku miesiąca Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą sprawowane o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.15. Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w czwartek od godz. 16.00, a dla dorosłych w piątek od godz. 6.00 do 12.00 oraz od godz. 15.00. Spotkanie Arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w kaplicy Świętych i Błogosławionych po Mszy Świętej o godz. 8.00.

 

  1. W I sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny będzie sprawowana o godz. 8.00. W tym dniu od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych z terenu naszej parafii. Na godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Po Eucharystii przy ołtarzu polowym, udamy się w procesji wokół limanowskiego rynku. Prosimy o zabranie ze sobą kolorowych lampionów. Można je także nabyć w naszym parafialnym sklepie „Verbum”.

 

  1. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele związane z renowacją naszej Bazyliki.

 

  1. W związku z upalnymi dniami okresu wakacyjnego prosimy o zachowanie roztropności w doborze ubrań, w których będziemy przychodzić do kościoła.

 

  1. U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

 

 

Bożego błogosławieństwa życzymy wszystkim rozpoczynającym w tych dniach letni wypoczynek. Niech każdy z nas znajdzie czas na refleksję i pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 26

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony