Ogłoszenia duszpasterskie – 8.07.2018 r.

XIV Niedziela Zwykła

 

 

  1. Mimo wakacji, trwają intensywne prace przy renowacji nawy bocznej naszej parafialnej świątyni oraz kaplicy pw. Świętego Antoniego.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na prace renowacyjne: narzeczonym za 500 i 200 zł, małżeństwu obchodzącemu 30. rocznicę ślubu za 1000 zł; rodzinom: z ul. Ogrodowej za 1000 zł, z ul. Piłsudskiego za 1000 zł, ze Starej Wsi za 500 zł, z ul. Piastowskiej za 500 zł, z ul. Romera za 200 zł oraz panom: z ul. Jabłonieckiej za 500 zł i z ul. Nowej za 500 zł. Dziękujemy również za składane dzisiaj ofiary na tacę, które także będą w całości przeznaczone na prace renowacyjne.

 

  1. W środę będziemy przeżywać Święto Świętego Benedykta, patrona Europy. Przez jego wstawiennictwo módlmy się za uchwalających prawo w naszym kraju i w Europie, aby nie sprzeciwiało się zasadom ewangelicznym i służyło wspólnemu dobru. O godz. 11.00 będzie sprawowana Msza Święta za pomordowanych 75 lat temu w rzezi wołyńskiej.

 

  1. W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

  1. 17 sierpnia wyruszy z Tarnowa na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka. Osoby chcące wziąć w niej udział mogą już zapisywać się w kancelarii parafialnej. Prosimy o zgłaszanie się wolontariuszy, którzy podejmą służbę w sekcji drogowej, porządkowej i medycznej.

 

  1. Serdecznie zachęcamy, by przeżywane przez nas chwile niedzielnego czy też wakacyjnego wypoczynku stały się okazją do ubogacenia swego ducha poprzez lekturę prasy katolickiej, dobrej książki i Pisma Świętego.

 

  

W Ewangelii słyszeliśmy o pobycie Jezusa w Jego rodzinnym domu. Niestety Jego rodacy nie przyjęli Go życzliwie i nie mógł On zdziałać wśród nich żadnego cudu. Jezus przyszedł również do nas, wielu z nas przyjęło Go pod postacią Eucharystycznego Chleba. Pozwólmy Mu, aby działał w nas i poprzez nas. Niech przemienia nasze serca, byśmy mogli czynić jak najwięcej dobra i zachęcać przez to innych, by żyli w przyjaźni z Jezusem.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 188 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 26

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony