Ogłoszenia duszpasterskie – 23.09.2018 r.

XXV Niedziela Zwykła

 

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia tygodniowego odpustu parafialnego w naszym sanktuarium. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej, Rycerzom Kolumba, paniom noszącym feretrony, panom noszącym chorągwie, siostrom zakonnym, panom kościelnym, panom organistom, kapelmistrzom, chórzystom, członkom orkiestr i zespołów muzycznych, panom przygotowującym nagłośnienie, panom przewodnikom, paniom sprzątającym kościół i ołtarz polowy oraz osobom przygotowującym dekorację. Składamy podziękowanie wszystkim grupom parafialnym oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie oprawy liturgicznej Mszy Świętych i nabożeństw. Wyrażamy wdzięczność Wam, Drodzy Parafianie, za Waszą obecność i świadectwo wiary. Niech spotkania z Jezusem i Maryją, Panią Limanowską, zaowocują w nas budowaniem wspólnoty Kościoła oraz właściwych więzów rodzinnych i sąsiedzkich. Pamiętajmy w modlitwach o księżach arcybiskupach, biskupach i kapłanach, którzy głosili homilie i posługiwali w konfesjonale podczas odpustu.

 

 1. Dziękujemy za złożone w minionych tygodniach ofiary na prace renowacyjne w naszej Bazylice: pracownikom szpitala powiatowego w Limanowej za 3000 zł, pracownikom Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej: przy ul. Matki Boskiej Bolesnej za 350 zł, przy ul. Krakowskiej za 100 zł, w Łososinie Górnej za 100 zł; pielgrzymom: z Podjabłońca z rejonu od Gwizdówki do Kluczaka za 500 zł, z Kąciny, Sowlin Limanowskich oraz ulic Widok, Słonecznej i Piłsudskiego z przyległymi za 500 zł, z Dutkówki, Dzielca, Skorupówki, Tokarzówki i Wojtasówki za 460 zł, z Lipowego Słopnickiego i Starowiejskiego za 200 zł; Bractwu Matki Boskiej Bolesnej za 200 zł; narzeczonym: za 700 i 200 zł; rodzinom: z ul. Jabłonieckiej za 1000 zł, z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 500 zł, z ul. Józefa Marka za 500 zł, z Nowego Sącza za 100 zł; paniom: z ul. Kościuszki za 500 zł, z bloku nr 14 przy ul. Moniuszki za 500 zł, z ul. Targowej za 300 zł i panu z ul. Sportowej za 100 zł. Dziękujemy również za indywidualne ofiary składane do skarbony.

 

 1. Dziś o godz. 15.30 z naszej Bazyliki wyruszy procesja do Kaplicy Łaski. Po Mszy Świętej przy ołtarzu polowym powrócimy do Bazyliki. W związku z procesją nie będzie w kościele Mszy Świętej o godz. 16.00.

 

 1. W czwartek będziemy wspominać w liturgii Świętego Wincentego á Paulo, założyciela zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, które pracują w naszej parafii. Wszystkim siostrom składamy życzenia obfitych łask Bożych i dziękujemy za codzienną posługę, w Caritas, w szkole i w kościele.

 

 1. W piątek, 28 września, o godz. 15.00 na Rynku rozpocznie się spotkanie modlitewne w ramach akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia – Koronka na ulicach miast świata”. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz osoby pragnące wyjednać Boże Miłosierdzie dla siebie oraz swoich bliskich. W tym dniu nie będzie spotkania członków kół koronkowych w Bazylice. Zapraszamy wszystkich na Rynek.

 

 1. O godz. 17.00, w piątek, w Domu Pielgrzyma rozpocznie się trzydniowy kurs przedmałżeński dla par przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Osoby pragnące wziąć udział w kursie proszone są o wcześniejsze zapisanie się w kancelarii parafialnej.

 

 1. W sobotę, o godz. 17.00, z racji przypadającego w tym dniu święta Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w kaplicy przy ulicy Kościuszki zostanie odprawiona Msza Święta.

 

 1. W sobotę, o godz. 17.30, w Bazylice rozpocznie się siedmiodobowe czuwanie modlitewne przed świętem Matki Bożej Różańcowej, zwane Jerychem Różańcowym. Osoby, które chcą wziąć udział w tym czuwaniu prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się przed ołtarzem Matki Bożej w bocznej nawie kościoła. Każdy będzie mógł też dołączyć do grupy modlących się. W ciągu dnia modlitwa różańcowa oraz koronka do Bożego Miłosierdzia będą odmawiane w Bazylice, a w nocy – w kaplicy Świętych i Błogosławionych.

 

 1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Warszawy, proszone są o przyjście na parking Świętego Krzysztofa w poniedziałek o godz. 7.45. Prosimy o zabranie ze sobą dowodów osobistych.

 

 1. Chętni, którzy chcą uczestniczyć w kursie ewangelizacyjnym „Emaus”, proszeni są o zapisywanie się w kancelarii parafialnej. Kurs rozpocznie się w piątek 12 października. Jego celem jest pogłębienie znajomości Pisma Świętego i więzi z Jezusem. Szczegóły są zamieszczone na plakacie w gablocie.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W sklepie „Verbum”, w ciągu tygodnia, można nabyć nowy modlitewnik z modlitwami do Matki Boskiej Bolesnej, Pani Limanowskiej, nowy przewodnik sanktuaryjny oraz medal z okazji 100. rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego.

 

 

Świat spragniony jest Bożej miłości – wiernej i odpowiedzialnej, zdecydowanej upomnieć i potępić zło; miłości, która dzięki posłannictwu nas wierzących, ma być obecna w życiu wspólnot, do których należymy. Możemy tę misję wypełnić wówczas, gdy będzie w nas wzrastać poczucie odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Niech moc Eucharystii oraz Boże błogosławieństwo umacniają nas i towarzyszą nam w realizacji tego zadania.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 213 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 27

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony