Ogłoszenia duszpasterskie – 30.09.2018 r.

XXVI Niedziela Zwykła

 

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania procesji do Kaplicy Łaski oraz Mszy Świętej polowej w minioną niedzielę. Dziękujemy dzieciom z Papieskich Dzieł Misyjnych, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Młodzieży Wincentyjskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Rycerzom Kolumba, zespołowi muzycznemu „Confessio”, orkiestrze parafialnej, paniom niosącym feretrony, panom niosącym chorągwie, panom nagłaśniającym Eucharystię, a także pani Marii Franczak za użyczenie łąki, panu Jerzemu Bujakowi za użyczenie energii elektrycznej oraz pani Kazimierze Duchnik za całoroczną opiekę nad Kaplicą Łaski i źródełkiem. Wyrażamy także wdzięczność Wam – Drodzy Parafianie – za Waszą liczną obecność i wspólną modlitwę. Trwajmy nieustannie w postawie wdzięczności wobec Maryi, Pani Limanowskiej.

 

 1. W ostatnich tygodniach przeprowadzono konserwację techniczną i estetyczną pierwszego, drugiego i trzeciego przęsła nawy bocznej oraz płaskorzeźb: „Niewierny Tomasz” i „Wręczenie kluczy Świętemu Piotrowi”. Wykonano izolację przeciwwilgociową murów pod chórem, wcześniej zostały one odsłonięte, wysuszone i zabezpieczone środkiem biobójczym. Podobny proces przeprowadzany jest na ścianie pod amboną. W najbliższym czasie mury zostaną pokryte specjalnymi tynkami szerokoporowymi. Wymienione zostały okna w budynku, w którym mieści się sklep „Verbum”. Budynek ten jest ocieplany, a pomieszczenia sklepu malowane. Trwają także prace przy konserwacji estetycznej dekoracji malarskiej kopuły kaplicy Świętego Antoniego oraz wymiany nawierzchni przed Domem Katechetycznym i plebanią.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za przekazane ofiary na prace renowacyjne w naszej Bazylice: pielgrzymom do Warszawy za 3750 zł, mieszkańcom Starej Wsi Woli za 2400 zł: rodzinom: z ul. Kolejowej za 1500 zł, z bloku nr 10 przy ul. Zygmunta Augusta za 500 zł, z ul. Jabłonieckiej za 500 zł, z Sowlin za 400 i 200 zł, ze Starej Wsi za 100 zł, z ul. Armińskiego za 100 zł; paniom: z ul. Dworskiej za 200 zł, z ul. Pogodnej za 100 zł i panom: z ul. Leśnej za 200 zł, z bloku nr 7 przy ul. Jana Pawła II za 200 zł oraz z Warszawy za 500 zł.

 

 1. W sobotę, 29 września, w naszym Sanktuarium rozpoczęło się „Jerycho Różańcowe”. Nazwa nawiązuje do biblijnego Jerycha i jest odpowiedzią na apel Matki Bożej, objawiającej się w różnych miejscach świata, także w Amsterdamie po II wojnie światowej. Modlitwa różańcowa odmawiana jest pomiędzy Mszami Świętymi w dzień w Bazylice i w nocy w kaplicy Świętych i Błogosławionych przez cały tydzień do 6 października. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej modlitwie w dowolnie wybranym terminie.    

 

 1. W poniedziałek, 1 października, rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. W kościele parafialnym będą one sprawowane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30 i 18.30. O poprowadzenie w najbliższym tygodniu modlitwy różańcowej prosimy:
  w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i sobotę osoby, które włączyły się w modlitewne „Jerycho Różańcowe”, a w czwartek – kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy przedstawicieli różnych grup o zgłaszanie się do prowadzenia w kolejnych dniach modlitwy różańcowej. Przypominamy, że za pobożne odmówienie Różańca i rozważenie tajemnic różańcowych można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W pierwszy czwartek na nabożeństwo różańcowe, a także na Mszę Świętą na godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas ósmych szkół podstawowych i klas trzecich szkół gimnazjalnych i ich rodziców.

 

 

 1. Z racji pierwszego piątku miesiąca dodatkowe Msze Święte będą sprawowane dla dzieci o godz. 16.00, a dla młodzieży o godz. 19.15. Spowiedź przed pierwszym piątkiem dla dzieci i ich rodziców będzie we środę od godz. 16.00, dla młodzieży, w tym dla kandydatów do bierzmowania – w czwartek od godz. 16.00, a dla dorosłych w piątek od godz. 6.00 do 12.00 oraz od godz. 15.00. Spotkanie Arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w kaplicy Świętych i Błogosławionych po Mszy Świętej o godz. 8.00.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z terenu naszej parafii.

 

 1. W sobotę, 6 października, będziemy przeżywać 100. rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Zachęcamy w tym dniu do uczestnictwa w Mszy Świętej lub przynajmniej do nawiedzenia naszej świątyni i wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za budowniczych tego kościoła i wszystkich tych, którzy tworząc wspólnotę Kościoła przekazywali nam wiarę i dawali świadectwo miłości do Boga oraz bliźnich. W sposób szczególny zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 19.00. Będzie mu przewodniczył Arcybiskup Edward Nowak z Watykanu. Bardzo prosimy o przybycie z kolorowymi lampionami.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszym Sanktuarium będziemy obchodzić Odpust Różańcowy. Msza Święta połączona z procesją do pięciu ołtarzy rozpocznie się o godz. 11.00. Będzie jej przewodniczył Arcybiskup Edward Nowak. Nie będzie w tym dniu Mszy Świętej o godz. 10.30 i 12.00. Uprzejmie prosimy pracowników limanowskich zakładów pracy o przygotowanie ołtarzy różańcowych. Ze względu na odpust zmiana tajemnic różańcowych nastąpi w drugą niedzielę, tj. 14 października, po Mszy Świętej o godz. 9.00.

 

 1. W niedzielę, 7 października, o godz. 13.30, z okazji patronalnego święta, będzie sprawowana Msza Święta w intencji policjantów z terenu diecezji tarnowskiej. Będzie jej przewodniczył Biskup Leszek Leszkiewicz.

 

 1. Osoby uzdolnione muzycznie zachęcamy do zapisywania się do chórów parafialnych oraz orkiestry dętej. Zapraszamy również do grup modlitewnych i stowarzyszeń działających przy naszej parafii.

 

 1. Można jeszcze zapisać się na biblijny Kurs Emaus, który odbędzie się od 12 do 14 października.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a także pamiątek wydanych z okazji 100. rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego.

 

 

Ewangelista, Święty Marek, dał nam dzisiaj praktyczne rady, aby z odwagą głosić Chrystusa, który jest prawdziwym darem dla człowieka – darem przebaczającym i uzdrawiającym nasze dusze. Otwórzmy się na ten dar i poprzez piękne świadectwo codziennego życia przekazujmy go innym. Niech w tym umacnia nas Boże błogosławieństwo.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 27

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony