Ogłoszenia duszpasterskie – 7.10.2018 r.

XXVII Niedziela Zwykła

 

Uroczystość odpustowa ku czci Matki Boskiej Różańcowej

 

 

 1. Duchowym przygotowaniem do setnej rocznicy poświęcenia naszego kościoła była modlitwa różańcowa odmawiana przez cały tydzień w ramach Modlitewnego Jerycha Różańcowego. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w tę inicjatywę, a w sposób szczególny dziękujemy osobom prowadzącym modlitwę.

 

 1. Obchodzony dzisiaj w naszej parafii odpust jest dla nas kolejną okazją, aby dziękować Maryi za wyproszone dla nas łaski, także te podczas modlitwy różańcowej. Równocześnie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.30 i 18.30. O poprowadzenie w najbliższym tygodniu modlitwy różańcowej prosimy: w poniedziałek – osoby pracujące w Poradni Rodzinnej, we wtorek – młodzież z Ruchu Czystych Serc, w środę – rodziców i dzieci klas trzecich ze szkół podstawowych, w czwartek – członków róż różańcowych, w piątek – rodziców i uczniów klas pierwszych i drugich ze Szkoły Podstawowej nr 1, a w sobotę dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej. Prosimy przedstawicieli różnych grup o zgłaszanie się do prowadzenia w kolejnych tygodniach modlitwy różańcowej. Przypominamy, że za pobożne odmówienie Różańca i rozważenie tajemnic różańcowych można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy do Domu Katechetycznego na Krąg Biblijny.

 

 1. W środę na godz. 17.30 do kościoła zapraszamy rodziców i dzieci klas trzecich szkół podstawowych, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Prosimy o przyniesienie różańców do poświęcenia.

 

 1. W piątek o godz. 16.00 będzie sprawowana Msza Święta dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

 1. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Kurs Emaus, który rozpocznie się w piątek o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma. Na godz. 17.30 zapraszamy do Bazyliki na nabożeństwo różańcowe i Mszę Świętą. Po niej odbędzie się spotkanie w Domu Pielgrzyma.

 

 1. W sobotę, na godz. 18.00, na Mszę Świętą zapraszamy uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę. Druga część spotkania zaplanowana jest w Szkole Podstawowej nr 1.

 

 1. O godz. 19.00, w sobotę, w Bazylice rozpocznie się spotkanie grupy modlitewnej Ojca Pio.

 

 1. Za tydzień, w niedzielę, będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przed Bazyliką będą zbierane do puszek ofiary w ramach ogólnopolskiej zbiórki na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. W tym dniu po Mszy Świętej o godz. 9.00 odbędzie się zmiana tajemnic róż żywego różańca. Na godz. 15.30 przybędą pielgrzymi z Mszany Dolnej. Po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się nabożeństwo dla członków Bractwa Matki Boskiej Bolesnej.

 

 1. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów prac renowacyjnych w naszej Bazylice.

 

 1. 14 października przypada Święto Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy o wieczny pokój dla zmarłych nauczycieli oraz o błogosławieństwo Boże w pracy dla nauczycieli, którzy nas uczyli, a także tych, którzy uczą obecnie w szkołach. Z racji tego święta osobom pracującym w szkołach składamy życzenia obfitych łask Bożych i satysfakcji z wypełnianej posługi. Wszystkich emerytowanych i obecnych nauczycieli polecamy wstawiennictwu Pani Limanowskiej.

 

 1. Za tydzień w Tarnowie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Osoby chętne do udziału prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wyjazd planowany jest na godz. 9.30.

 

 1. Informujemy, że w kancelarii parafialnej można już składać kartki z wypominkami osób bliskich, zmarłych. Przy wypominkach rocznych można zaznaczyć godzinę Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane imiona i nazwiska zmarłych. Odpowiednie kartki można zabrać przy wyjściu z kościoła. Uprzejmie prosimy o czytelne ich wypełnianie.

 

 1. Na internetowej stronie parafialnej zostali wymienieni laureaci konkursu plastyczno-literacko-fotograficznego: „Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej-Pomnik Konstytucji 3 Maja”, który został zorganizowany z okazji 100. rocznicy poświęcenia naszej świątyni. Wszystkich laureatów zapraszamy 27 października na sympozjum. Nagrody zostaną wręczone na jego zakończenie.

 

 1. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy informacje o uroczystościach w naszym sanktuarium. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy parafialnych oraz medalu i publikacji wydanych z okazji setnej rocznicy poświęcenia naszego kościoła.

 

 

Dzisiejsza odpustowa uroczystość ku czci Matki Bożej Różańcowej jest dla nas przypomnieniem i wezwaniem do systematycznego odmawiania Różańca Świętego oraz polecania Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła parafialnego oraz wszystkich naszych codziennych spraw, a także intencji naszych bliskich i całego Kościoła. Niech modlitwa różańcowa pogłębia naszą wiarę w Boga oraz więź z Maryją.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 203 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 27

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2019

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony