Ogłoszenia duszpasterskie – 5.01.2020 r.

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 

 1. Przeżywając pierwszą niedzielę nowego roku trwamy w radości Bożego Narodzenia. Bożej Opatrzności zawierzamy każdy dzień rozpoczętego roku prosząc o błogosławieństwo Boże dla nas i dla naszych bliskich.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za złożone w minionym okresie indywidualne ofiary na prace remontowe w naszej Bazylice: małżonkom obchodzącym złoty jubileusz za 1000 zł, rodzinom: ze Starej Wsi Woli za 2000 zł, z ul. Żuławskiego za 1000 zł, z ul. Słonecznej za 500 zł, ze Starej Wsi za 500 z ł, z Osiedla Marsów za 200 zł, z ul. Topolowej za 200 zł; paniom: ze Starej Wsi za 1000 i 200 zł, z ul. Słonecznej za 500 zł, z bloku nr 3 przy ul. Zygmunta Augusta za 250 zł, z ul. Jana Pawła II za 100 zł; panom: ze Starej Wsi Woli za 1000 zł oraz z Kaniny za 1000 zł, a także za ofiary wrzucane do skarbony.

 

 1. Jutro, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Porządek Mszy Świętych będzie niedzielny. Po wszystkich Mszach Świętych będzie poświęcenie złota, kadzidła, kredy i mirry. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na cele misyjne. O godz. 9.45 z placu obok ronda na ul. Matki Boskiej Bolesnej wyruszy w kierunku Bazyliki orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Do orszaku zapraszamy również dziecięce i młodzieżowe grupy kolędnicze oraz misyjne. O godz. 10.00 na placu przed Bazyliką odbędzie się krótka inscenizacja, a następnie o godz. 10.30 rozpocznie się Msza Święta w kościele. Podczas tej Eucharystii zostaną przyjęte dzieci do Papieskiego Dzieła Misyjnego.

 

 1. W środę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie członków stowarzyszenia Świętego Wincentego à Paulo.

   
 2. W czwartek na godzinę 17:00 zapraszamy na nabożeńastwo ku czci Świętego Charbela.

   
 3. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako niedziela Chrztu Pańskiego. O godz. 11.00 w Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie dla osób niepełnosprawnych. Po Mszy Świętej o godz.16.00 w Bazylice odbędzie się spotkanie członków Bractwa Matki Bożej Bolesnej.

   
 4. Z racji możliwości przekazywania do 30 kwietnia 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego zachęcamy, aby uczynić to na rzecz Caritasu lub chórów, bądź też stowarzyszeń działających przy naszej parafii. Organizacje te, w przeciwieństwie do niektórych fundacji, w całości przeznaczają na cele statutowe otrzymane dotacje z podatków.

   
 5. U ministrantów można nabyć gazety katolickie dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Małym dzieciom proponujemy miesięcznik „Mały promyczek” z kolorowankami i wycinankami, a starszym dzieciom miesięcznik „Promyczek dobra” z opowiadaniami i płytą z kolędami. Informujemy, że od tego roku cena za tygodniki „Gość niedzielny” i „Niedziela” wynosi 6 zł. Do tygodnika „Niedziela” została dołączona książeczka z modlitwami w każdym czasie. Jeżeli jakaś rodzina lub osoba z naszej parafii nie nabyła jeszcze ostatniego numeru kwartalnika sanktuaryjnego „Mater Dolorosa”, to serdecznie zachęcamy. Każdy znajdzie w nim coś ciekawego do przeczytania. Zachęcamy również do nabycia kalendarzy parafialnych na 2020 rok.

KOLĘDA

 

Dziś ponownie w Prologu Świętego Jana usłyszeliśmy, że „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas”. Kościół przypomina nam, że Syn Boży stał się jednym z nas, abyśmy stali się dziećmi Bożymi. Przeżywając okres Bożego Narodzenia przyjmujemy Jezusa do naszych serc i dziękujemy Mu, że przychodzi do nas. Jako odpowiedź na ten dar pragniemy pogłębiać więź z Panem Bogiem i dzielić się z innymi radością z Jego obecności oraz łask, którymi nas obdarza. Niech w tym umacnia nas Boże błogosławieństwo.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 297 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2020

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony