Ogłoszenia duszpasterskie – 12.01.2020 r.

Święto Chrztu Pańskiego

 

 1. Przeżywana dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego jest okazją do przypomnienia sobie przyrzeczeń chrzcielnych. Zachęcamy wszystkich do zachowywania tych zobowiązań w ciągu całego roku. Niech nasza postawa życia chrześcijańskiego będzie wzorem dla innych, zwłaszcza tych, którzy przeżywają kryzys w wierze i nie uczestniczą regularnie w życiu Kościoła. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra szaty liturgiczne będą w kolorze zielonym. Podczas liturgii modlitwy i pieśni będą z okresu zwykłego w ciągu roku. Z racji na tradycję w naszym kraju, śpiew kolęd możliwy jest poza liturgią do 2 lutego.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na prace renowacyjne w Bazylice: małżeństwu obchodzącemu 45. rocznicę ślubu za 1000 zł; rodzinom: z ul. Marszałkowicza za 2000 zł, z ul. Kasprowicza za 1000 zł, z ul. Wojska Polskiego za 600 zł, ze Starej Wsi za 500 zł, z ul. Bystrej za 500 zł, z ul. Czyżewskiego za 500 zł, z ul. Witkacego za 300 zł, z ul. Mordarskiej za 300 zł, z ul. Sikorskiego za 200 zł, z ul. Wąskiej za 200 zł, a także paniom: z ul. Romera za 300 zł, z ul. Polnej za 100 zł oraz panu z ul. Leśnej za 1000 zł. Dziękujemy również za złożone dziś na tace ofiary, które także będą przeznaczone na ten cel.

 

 1. Dzisiaj przed kościołem są zbierane do puszek ofiary na odnowienie spalonego w ubiegłym tygodniu wnętrza domu naszej parafianki, Anny Sajdak, zamieszkałej przy ul. Romera.

 

 1. W poniedziałek, 13 stycznia, po Mszy Świętej wieczornej w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy osoby, które w świetle Pisma Świętego pragną odczytywać wolę Bożą w swoim codziennym życiu.

 

 1. We wtorek, po Mszy Świętej wieczornej, w sali w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

 1. 15 stycznia, we środę, Wspólnota Nieustającego Różańca Świętego podejmie całodobową modlitwę różańcową w intencji Kościoła, Ojczyzny i naszej parafii. 

 

 1. Od 18 do 25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Hasłem tego tygodnia są słowa: „Życzliwymi bądźmy”. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W niedzielę, 19 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Hanki Rybki oraz grupy dziecięcej Zespołu Regionalnego „Limanowianie”. 

 

 1. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na ogrzewanie i oświetlenie naszej świątyni parafialnej.

 

 1. Informujemy, że sakrament bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony 16 kwietnia, a uroczystość I Komunii Świętej zaplanowana jest na 26 kwietnia.

 

 1. Na prośbę wielu parafian apelujemy, aby nie palić w piecach śmieci i elementów plastikowych.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Istnieje też możliwość nabycia kalendarzy parafialnych.

 

Wszystkim Wam, Drodzy Parafianie, życzymy miłego wypoczynku niedzielnego. Znajdźmy chwilę na refleksję związaną z realizacją w codziennym życiu zobowiązań chrzcielnych. Niech Pan Bóg nam w tym błogosławi.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 533 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2020

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony