Ogłoszenia duszpasterskie – 19.01.2020 r.

II niedziela zwykła

 

 

 1. We wtorek zakończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Już dziś bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i miłą atmosferę, jaka towarzyszyła tej wizycie. Jesteśmy wdzięczni za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi życia duszpasterskiego w naszej parafii oraz za troskę o wygląd naszej parafialnej świątyni. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary na remont Bazyliki. Pragniemy zapewnić Was, Drodzy Parafianie, że dzielimy Wasze bóle i strapienia oraz radości i nadzieje. W sposób szczególny łączymy się z osobami chorymi, cierpiącymi i przeżywającymi żałobę oraz trudne sytuacje rodzinne. Wszystkich obejmujemy naszą codzienną modlitwą. Każdy z kapłanów odprawi Mszę Świętą za osoby, które odwiedził podczas kolędy: w środę ks. Proboszcz, w czwartek: ks. Piotr Witowski, ks. Ryszard Hebda, ks. Robert Duda, ks. Tomasz Koźbiał, ks. Bartosz Miziński i ks. Jarosław Gomułka oraz w piątek: ks. Krzysztof Czyżowski, ks. Maciej Śmigacz i ks. Rafał Słomba. Te Msze Święte będą odprawiane o godz. 18.00.

 

 1. Dziękujemy za złożone ofiary na pokrycie kosztów renowacji Bazyliki: małżeństwom obchodzącym: 50. rocznicę ślubu za 1000 zł, 35. rocznicę ślubu za 1000 zł; narzeczonym za 500 i 100 zł; rodzinom: z bloku nr 7 przy ul. Kowalskiego za 2000 zł, z ul. Armińskiego za 1000 zł, z bloku nr 14 przy ul. Moniuszki za 500 zł, z ul. Nowej za 500 zł, z ul. Księdza Rachwała za 500 zł, z ul. Żwirki i Wigury za 400 zł, z ul. Ogrodowej za 300 zł, z ul. Jabłonieckiej za 200 zł, z ul. Leśnej za 200 zł, z bloku nr 19a przy ul. Józefa Marka za 200 zł, z ul. Jabłonieckiej za 50 Euro; paniom: z ul. Sportowej za 500 zł, z ul. Ogrodowej za 400 zł, z bloku nr 6 przy ul. Zygmunta Augusta za 300 zł, z ul. Zielonej za 200 zł oraz panu z miejscowości Niedźwiedź za 1000 zł. Dziękujemy również za ofiary na nowe organy rodzinom: z ul. Nowej za 3000 zł i z ul. Ogrodowej za 250 zł.

 

 1. Dzisiaj przed kościołem są zbierane do puszek ofiary na odnowienie spalonego przed dwoma tygodniami wnętrza domu naszej parafianki, pani Anny Sajdak, zamieszkałej przy ul. Romera.

 

 1. Ponawiamy zaproszenie na, organizowany przez Limanowski Dom Kultury, koncert kolęd Hanny Rybki i jej zespołu oraz Zespołu Limanowianie. Koncert odbędzie się w naszej Bazylice dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16.00.

 

 1. W poniedziałek, 20 stycznia, na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy członków Akcji Katolickiej. Po Eucharystii, w Domu Katechetycznym odbędzie się świąteczne spotkanie tego stowarzyszenia. Zapraszamy także osoby, które chcą dołączyć się do tej wspólnoty.

 

 1. We wtorek będziemy modlić się za wszystkie babcie, a w środę będziemy polecać w modlitwie naszych dziadków.

 

 1. W środę o godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie Rycerzy Kolumba oraz panów stróżujących wokół naszej Bazyliki, natomiast po Mszy Świętej wieczornej, w Domu Pielgrzyma, rozpocznie się próba orkiestry parafialnej. Zapraszamy także osoby, które grają na różnych instrumentach i mogą poszerzyć skład orkiestry.

 

 1. W czwartek, 23 stycznia, po wieczornej Eucharystii zapraszamy wszystkich rodziców kapłanów, sióstr zakonnych i alumnów seminariów duchownych oraz członów Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Na to spotkanie zapraszamy również osoby, które chcą się zapisać do Towarzystwa Przyjaciół WSD.

 

 1. W piątek o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych więźniów obozu koncentracyjnego w Auschwitz, z okazji 75. rocznicy jego wyzwolenia.

 

 1. W sobotę na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę oraz rodziny z dziećmi. Po Eucharystii odbędzie się wspólne kolędowanie przy żłóbku. Do wspólnego śpiewu zapraszamy także wszystkich chętnych.

 

 1. Uprzejmie prosimy osoby dorosłe, aby pomagały dzieciom i starszym przy otwieraniu oraz zamykaniu drzwi do kościoła.

 

 1. Prosimy o potwierdzenie w kancelarii parafialnej zarezerwowanych w ubiegłym roku terminów zawierania ślubów w naszej Bazylice.

 

 1. Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej, która czynna jest w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 12.00 oraz zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

Trwający Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan niech będzie okazją do modlitwy o jedność wszystkich wierzących w Chrystusa. Niech ta modlitwa będzie wyrazem naszego osobistego zjednoczenia się z Bogiem, a także trwania w jedności z naszymi bliskimi. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2020

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony