KONKURS SZOPEK
I GRUP KOLĘDNICZYCH

Limanowa 2017

We wtorek 21 listopada bieżącego roku, po wieczornej Mszy Świętej można było uczestniczyć w koncercie chórów parafialnych z okazji liturgicznego wspomnienia Patronki muzyki kościelnej Świętej Cecylii. Koncert odbył się w Bazylice. Obecność wielu słuchaczy była wyrazem wdzięczności za całoroczną pracę chórzystów i dyrygentów.

Z racji obchodów 99. rocznicy odzyskania niepodległości kraju, 11 listopada 2017 roku, o godz. 12.00  w naszej świątyni parafialnej została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Kwadrans przed Mszą Świętą odbędzie się koncert chóru Canticum Iubilaeum pt. „Tobie Ojczyzno”.

Uroczystości miejskie rozpoczęły się już o godz. 10.30 na limanowskim Rynku. O godz. 11.15 przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów.

Jak co roku z nastaniem 1 listopada odbyły się obchody ku czci Wszystkich Świętych Pańskich, którym przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż - ordynariusz Diecezji Tarnowskiej. Kazania w ciągu całego dnia głosił ks. Sylwester Brzeźny - wikariusz naszej parafii. Uwrażliwiał nas na potrzebę pomocy tym, którzy sami sobie pomóc już nie mogą. W trakcie procesji na limanowskie cmentarze, homilię wygłosił nowy wikariusz z parafii Limanowa-Sowliny - ks. Jarosław Gieniec. Rzesze wiernych rozpoczęły modlitewną pomoc duszom przebywającym w czyśćcu, ofiarowując za nie odpusty.

Od 27 do 29 października w naszej parafii odbyły się rekolekcje pod nazwą: „Nowe życie”, prowadzone przez Księdza Artura Ważnego i Szkołę Nowej Ewangelizacji z Tarnowa. Wśród licznie zgromadzonych osób, zarówno prowadzących, jak i uczestników, można było poczuć Bożego Ducha, którego na rozpoczęcie kursu wszyscy gorliwie wzywali.

W czasie trwania kursu nie zabrakło tego, co najważniejsze - Eucharystii - czyli spotkania z Żywym Bogiem. Liczne świadectwa i animacja pozwoliły na owocne spędzenie tego czasu.

Głoszenie żywego Jezusa nowymi środkami, metodami i z nowym zapałem - to główne zadanie tego typu spotkań. Ewangelizację zaczyna się zawsze od wspólnoty, która jest miejscem modlitwy i budowania relacji. A także miejscem formacji, wzrostu i służby.