XXI Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej, które w dwa letnie piątkowe wieczory wypełnią dźwiękami limanowską Bazylikę.

Podtrzymując ponad dwudziestoletnią tradycję Limanowski Dom Kultury przygotował dla Państwa kolejną edycję Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej, jak zawsze żywiąc głęboką nadzieję na spełnienie Państwa oczekiwań. W dwa wakacyjne wieczory serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z renomowanymi artystami i starannie wybranymi przez nich pozycjami repertuaru muzyki klasycznej do z roku na rok odzyskującego pierwotny blask wnętrza monumentalnej limanowskiej świątyni.

Remont ołtarza Św. Józefa w naszej Bazylice.

Wspomnienia z I Komunii Świętej 2018r.

Wspomnienia z Sakramentu Bierzmowania - kwiecień 2018r.

O godz. 10.00 w Czwartek 31 maja 2018 roku odbyła się uroczysta Eucharystia przy ołtarzu polowym na placu sanktuaryjnym, pod przewodnictwem nowowyświęconego kapłana, który odbywał praktyki w naszej parafii, ks. Mateusza Kica.

Po Mszy Świętej odbyła się liczna procesja do czterech ołtarzy na limanowskim rynku. Brali w niej: udział dziewczynki sypiące kwiaty, chłopcy z dzwoneczkami, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, osoby niosące feretrony i chorągwie, zespoły regionalne, poczty sztandarowe szkół, instytucji i stowarzyszeń, Ochotnicza Straż Pożarna, chóry i orkiestra. Ołtarze przygotowywali: Spółdzielnia Rejonowa, Przedsiębiorstwo „Limar”, Urząd Miasta oraz Handlowa Spółdzielnia. Mieszkańcy rynku, instytucje i sklepy udekorowali okna symbolami eucharystycznymi, obrazami religijnymi i kwiatami.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Kalendarz parafialny 2018