W I sobotę października czciciele Matki Boskiej zgromadzili się tradycyjnie na kolejnym Nabożeństwie Fatimskim, by wyrazić swoje przywiązanie do Matki Najświętszej i przez Jej przemożne wstawiennictwo wypraszać potrzebne łaski dla siebie, swoich bliskich, parafii, Ojczyzny i całego świata. Modlitwie przewodniczył ks. dr Krzysztof Czermak - Dyrektor Wydziału Misyjnego tarnowskiej Kurii Diecezjalnej.

W dniach 15-22 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Wielki Odpust Maryjny. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego zorganizowania i przeprowadzenia. Dziękujemy siostrom zakonnym, panu kościelnemu, panom organistom, kapelmistrzom, chórzystom, członkom orkiestr i zespołów muzycznych, osobom przygotowującym nagłośnienie, panom przewodnikom, paniom sprzątającym kościół i ołtarz polowy oraz osobom przygotowującym dekorację.
Składamy również podziękowanie wszystkim grupom parafialnym oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie oprawy liturgicznej Mszy Świętych i nabożeństw.
Wyrażamy wdzięczność Wam, Drodzy Parafianie, za Waszą liczną obecność i świadectwo wiary. Niech spotkania z Jezusem i Maryją, Panią Limanowską, zaowocują w nas budowaniem wspólnoty Kościoła oraz właściwych więzów rodzinnych i sąsiedzkich. Pamiętajmy w modlitwach o księżach biskupach i kapłanach, którzy głosili homilie i posługiwali w konfesjonale podczas odpustu.

Sobota – 16 września

"Maryja objawia się dzieciom, uśmiechem darzy, choć smutek i troska przebija z twarzy."

Godz. 19:00 – Koncert zespołu Wiarygodni z udziałem Marcina Jajkiewicza i Jana Budziaszka.

panama 1

Polska aranżacja hymnu Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie już gotowa. Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM powierzyło jej przygotowanie Okręgowemu Duszpasterstwu Młodzieży w Limanowej.

Pieśń nosi tytuł: „Niech mi się stanie według słowa Twego”. Jej autorem jest Panamczyk Abdiel Jiménez. Tłumaczenie tekstu dokonane przez Martę Kędra zostało sparafrazowane przez p. Zbigniewa Wronę. Aranżacji muzycznej podjął się Bartek Szułakiewicz z Tarnowa. Solistami są limanowscy artyści - Marta Florek, Andrzej Skorupa, Iwona Młynarczyk i ks. Łukasz Żurek.

W nagraniach wziął udział 90-osobowy chór stworzony głównie z limanowskiej młodzieży, przyjaciół z krakowskich chórów oraz chóru Gos.pl z Tarnowa. W składzie orkiestry i bandu znalazło się kilkudziesięciu uzdolnionych instrumentalistów z regionu limanowskiego. Dyrygentką chóru jest Maria Wrona a koordynatorem produkcji Alicja Majda.

Premiera wykonania utworu „na żywo” odbędzie się w naszej parafii – 23 września, podczas Diecezjalnego Spotkania Młodzieży – Synaj.