Konkurs plastyczno-literacko-fotograficzny

„Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej-Pomnik Konstytucji 3-go Maja”

organizowany z okazji 100. rocznicy

poświęcenia Kościoła

ORGANIZATORZY:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej

Urząd Miasta Limanowa

Urząd Gminy Limanowa

Starostwo Powiatowe w Limanowej

HONOROWY PATRONAT:

Biskup Tarnowski Andrzej Jeż

PATRONAT MEDIALNY:

Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz
Tygodnik „Gość Niedzielny”
Kwartalnik „Mater Dolorosa”

1. Cele konkursu:
  • Pogłębienie znajomości historii parafii i budowy kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.
  • Uświadomienie faktu, że kościół powstał jako wotum upamiętniające 100-lecie Konstytucji 3-go Maja.
  • Umocnienie wiary poprzez świadectwo przynależności do limanowskiej
  • Rozwijanie wrażliwości i umiejętności plastycznych, literackich i fotograficznych.
  • Odkrywanie nowych talentów artystycznych.
  1. Tematyka konkursu:

Uczestnicy mają wyrazić za pomocą dzieła plastycznego, tekstu poetyckiego, prozatorskiego lub fotografii własne przeżycia i refleksje nawiązujące do hasła konkursu. Jury szczególnie doceni ciekawe pomysły i osobiste przemyślenia dotyczące historii parafii i budowy kościoła jako Pomnika Konstytucji 3-go Maja.

1. Uczestnicy konkursu i kategorie wiekowe:

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych z Parafii, Miasta i Gminy Limanowa oraz dorośli mieszkańcy parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

KATEGORIA I – SZKOŁY PODSTAWOWE:

• Uczniowie klas I-III – praca plastyczna.
  • Uczniowie klas IV-VII – praca plastyczna, fotografia.

KATEGORIA II – SZKOŁY GIMNAZJALNE

KATEGORIA III – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

KATEGORIA IV – DOROŚLI

1. Formy konkursowe:
  • Praca plastyczna – jedna praca w formacie A4, A3 lub A2. Dozwolone techniki malarskie, rysunkowe i graficzne. Mile widziana oprawa passe-partout.
  • Tekst literacki – jeden utwór poetycki lub prozatorski, wcześniej niepublikowany (do dwóch stron wydruku komputerowego, format A4, czcionka Times New Roman 12, odstępy 1,5).
  • Fotografia – jedno zdjęcie w formacie min. 20x30 cm lub większe. Mile widziana oprawa passe-partout.
  1. Harmonogram konkursu:

I etap:

SZKOŁY

• Do 15.05.2018 r. – termin składania prac do szkolnej komisji konkursowej i wyłonienie maksymalnie trzech
    najlepszych prac plastycznych, trzech literackich, trzech fotografii w danych kategoriach wiekowych.
  • Do 10.06.2018 r. – termin przesłania prac zwycięzców etapu szkolnego do Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

DOROŚLI

• Do 10.06.2018 r. – termin przesłania prac do Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

II etap:

• 6.10.2018 r. – ogłoszenie wyników konkursu (informacja telefoniczna lub listowna oraz na stronie internetowej parafii).
  • 27.10.2018 r. – wręczenie nagród laureatom w Domu Pielgrzyma w Limanowej.
  1. Nagrody:

Powołane przez Organizatorów jury dokona oceny prac konkursowych i przyzna nagrody rzeczowe w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz nagrody pieniężne w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i w kategorii dorosłych.

Prace Laureatów będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w Domu Pielgrzyma w Limanowej do 15.11.2018 r.

1. Zasady uczestnictwa w konkursie:
  • Prace konkursowe należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres: Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, ul. Jana Pawła II 1, 34-600 Limanowa z dopiskiem „KONKURS”
  • Do pracy konkursowej należy dołączyć podpisane oświadczenie o treści: „Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojej pracy plastycznej/fotografii na wystawie /pracy literackiej w publikacji okolicznościowej w celach promocyjnych”.
  • Utwór prozatorki lub poetycki należy przesłać w formie pisemnej oraz, w miarę możliwości, elektronicznej na adres poczty: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • Prace winny być podpisane w sposób wyraźny i trwały (pisak niezmywalny) oraz zawierać następujące informacje: imię i nazwisko, kategoria wiekowa, szkoła i nazwisko nauczyciela-opiekuna merytorycznego (w przypadku uczniów) oraz telefon kontaktowy lub adres.
  • Prace niezgodne z wymogami regulaminu (niesamodzielne, plagiaty, publikowane wcześniej, uczestniczące w innych konkursach lub zniszczone w transporcie) nie wezmą udziału w konkursie.
  • Prace laureatów po wystawie pokonkursowej będą do odbioru 16.11.2018 r. w godz. od 9.00 do 12.00 w Domu Pielgrzyma w Limanowej. Po tym terminie prace uznaje się za własność Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Do pracy konkursowej należy dołączyć wypełnioną metryczkę (zob. załącznik).

REGULAMIN DO POBRANIA (DOC.)

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Modlitewnik Limanowski