Informacja parafialna w związku z koronawirusem

W związku z dekretem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża z 14 marca 2020 r., w Bazylice w Limanowej będą sprawowane tylko Msze Święte według przyjętego porządku, w których może uczestniczyć 50 osób. Msze Święte niedzielne oraz w ciągu tygodnia o godzinie 8:00 i 18:00 będą transmitowane przez internet. Wszystkie nabożeństwa wspólnotowe (w tym Gorzkie Żale czy Drogi Krzyżowe) są zawieszone do czasu odwołania przez Biskupa Tarnowskiego. Nie będą odbywać się spotkania formacyjne grup działających przy parafii. W tym roku nie odbędą się również wielkopostne rekolekcje dla dzieci i młodzieży oraz parafialne.

Wszystkich Was, Drodzy Parafianie, i wiernych przebywających na terenie naszej parafii zapewniamy o naszej modlitwie oraz zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach rodzinnych i mieszkaniach. Informujemy, że przez cały dzień w Bazylice w dalszym ciągu będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, przed którym będzie można modlić się indywidualnie. W niedziele podczas Mszy Świętych, a także w ciągu tygodnia, w godzinach od 6:00 do 12:00 oraz od 15:00 do 18:30, będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Matce Bożej, Pani Limanowskiej, zawierzamy ten trudny czas, w którym przyszło nam żyć, i prosimy, aby wyjednała u Pana Boga powstrzymanie szerzącej się zarazy, zachowała nas w zdrowiu oraz otoczyła płaszczem swej opieki wszystkich chorych, a także opiekujących się nimi. Ufamy, że przeżywany okres w związku z pandemią koronawirusa przyczyni się do umocnienia naszej wiary w Bożą Opatrzność, pokładania większej nadziei w Panu Bogu i ożywi naszą miłość do Niego i bliźnich.

Ksiądz Proboszcz
wraz z Duszpasterzami